شهیدی که پیک سلامتی بود

سیاسی /
شناسه خبر: 273209

وقتی صحبت از خوبی می شود؛ می گوییم خوش به حال شهدا که عاشقانه آسمانی شدند .قاصدک ها هم در گذر روز ها لحظه ی آمدن پیک سلامتی را به بچه ها نوید می دادند و این پیک سلامتی کسی نبود جز شهید بی ادعای شهرم، زنده یاد عبد الرضا دوار .او صادقانه مردم را دوست وعاشقانه به میهنش عشق می ورزید.

ایران آنلاین /بچه های هم سن وسال من این بزرگ مرد را به یاد دارند؛ انگار همین دیروز بود با آن کیف دستی اش با تواضع و فروتنی به خانه ها سر می زد.

او پیک سلامتی بهداشت ودرمان بود وبه همه ی نقاط روستایی وعشایری سر می زد. در کیفش دارو و دوا بود. به خیابان ما که می آمد مادر م با لهجه شیرین لری می گفت روله؛ روله ؛ دوار اومه ...این اسم آشنا بود.

زنده یاد «دوار» ساده بود ومردمدار و بزرگ بود و از اهالی امروز. تا این که جنگ تحمیلی شروع شد و شهر دهلران به تصرف ارتش عراق درآمد. همه ی ما آواره ی کوه ها وشهرهای دیگر شدیم و این بزرگمرد هم در منطقه دهلران توسط منافقین همراه با خانواده اش آسمانی شدند.

شاید قاب عکس این شهید عزیز در ذهنم تجسم خوبی هایی بود که این چند سطر را بنویسم  و به قول شاعر ادبیات پایداری جناب استاد عبدالحسبن رحمتی، که می گوید ....در ودیوار شهرم خوب می دانند ،تمام اعتبار ما شهیدانند؛به راستی  یاد شهدا روشنم می دارد .. خاک پای میهنم ایران.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.