آنها که الگوی مدافعان حرم هستند

فرهنگی /
شناسه خبر: 270273

جنگ در نگاه اول خوشایند نیست و بد به نظر می‌آید اما وقتی موضوع دفاع از ناموس و کیان و مرزهای کشور مطرح می‌شود، امری لازم، حتی ارزشمند می‌شود. هشت سال دفاع مقدس در تاریخ کشور ما گویای این ماجراست.

ایران آنلاین /این دوران برای ما به گنجینه‌ای تمام نشدنی تبدیل شده است که هر بار آن را بازخوانی می‌کنیم، برگ‌های افتخارآمیزی به‌دست می‌آید که می‌تواند درس بزرگی برای نسل جوان باشد. در سال‌های اخیر با راهی شدن رزمنده‌ها از کشورما ن (که اغلب از نسل جوان هستند) به مناطق جنگی سوریه و عراق برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) بار دیگر ایران در منطقه و جهان مطرح و تأثیرگذار شده است. در حقیقت مدافعان حرم ادامه راه رزمنده‌های 8سال دفاع مقدس را می‌پیمایند و هدف مشترکی را دنبال می‌کنند که آن انگیزه دفاع از اسلام است. از این‌رو می‌توان گفت که مدافعان حرم دنبال‌کننده راه شهدا و رزمنده‌های دفاع مقدس هستند.

آن زمان برای تقویت جبهه‌های دفاع مقدس هر خانواده‌ای که فرزند خود را در راه دفاع از اسلام و کیان کشور تقدیم کرد در واقع مردم کل کشور را بیمه کرد. اکنون هم که خطر داعش در خاورمیانه حس می‌شود، مدافعان حرم برای دفاع از حرم معصومین(ع) و جلوگیری از پیشروی این گروه تروریستی به مرزهای ایران به سوریه و عراق اعزام می‌شوند و جانشان را تقدیم می‌کنند. در واقع امروز مدافعان حرم با الهام گرفتن از رشادت آفرینی شهدای دفاع مقدس، در سوریه مقابل ظلم و کفر ایستاده‌اند. بسیاری از این مدافعان بدون اینکه حقوقی بگیرند، داوطلبانه در دفاع از حرمین حضور می‌یابند. پیرامون این موضوع با پدر یکی از مدافعان حرم همکلام شدیم. نوروزعلی تیموری کارمند بازنشسته بانک است که 2 پسر و یک دختر دارد. پسر دومش که الان 38 ساله است مدافع حرم شده است.

وقتی با او صحبت می‌کنم 3 روز می‌شود که پسرش از سوریه برگشته. او از اینکه بار دیگر توانسته پسرش را ببیند خوشحال است و درباره علاقه و عشق پسرش به امام حسین(ع) و حضورش در جبهه‌های سوریه می‌گوید: «پسرم داوطلبانه رفت و مدافع حرم شد. این حرکت او حاصل یک جوش و خروش درونی و پیوند معنوی بود. ماجرا از این قرار است که پسرم از کودکی عشق عجیبی به امام حسین(ع) پیدا کرد. هنوز هم از شدت محبت زیاد به این امام و مصائبی که بر ایشان اتفاق افتاده در مراسم عزای سیدالشهدا شور و حرارت وصف نشدنی دارد. زمانی هم که احتمال تخریب حرم حضرت زینب(س) پیش آمد تصمیم گرفت که برود و دفاع کند.»

تیموری در صحبت‌هایش با بیان اینکه رزمندگان در دفاع مقدس انگیزه دفاع از اسلام را داشتند و مدافعان حرم نیز دنبال‌کننده راه شهدای دفاع مقدس هستند ادامه می‌دهد:«رزمنده‌های دفاع مقدس اصلی‌ترین الگوی مدافعان حرم هستند، رزمنده‌ها آن دوران برای حفظ اسلام و خاک میهن در مقابل دشمن ایستادگی کردند و مدافعان این روزها با ایثار جانشان در مقابل دشمنانی که در پی ارائه چهره خشن از اسلام در دنیا هستند و می‌خواهند تصویر غلط و نادرست از اسلام را عرضه کنند می‌ایستند. خانواده‌هایشان هم در این راه با تمام سختی‌هایی که دارد آنها را همراهی می‌کنند.»/ روزنامه ایران 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.