ion

افتتاح 3 مرکز تحقیقاتی در ارومیه

فرهنگی /
شناسه خبر: 259596

پژمان محمدی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه از افتتاح سه مرکز تحقیقاتی در این استان به عنوان یک گام بلند یاد کرد

ایران آنلاین / پژمان محمدی امروز در ارومیه، اظهار داشت: این معاونت در زمینه‌های مختلف از جمله مقالات علمی، کارهای تحقیقاتی و نشر کتاب در حال فعالیت است همچنین برای اعزام اساتید به کنفرانس‌های علمی داخلی و خارجی اقدام می‌شود و برگزاری کنفرانس‌های علمی در مورد نشر کتاب و چاپ مقاله هم در برنامه قرار دارد.

وی به اخذ مجوز برای راه‌اندازی سه مرکز تحقیقاتی با حضور معاون پژوهشی سازمان مرکزی موسی‌خانی اشاره کرد و ادامه داد: این مراکز هفته گذشته با حضور مسئولان استانی و دست‌اندرکاران دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی افتتاح شد که امید است موجب بروز تحولات شگرف در این عرصه شود.

محمدی راه‌اندازی مرکز تحقیقاتی روانشناسی، مرکز تحقیقاتی پیشرفته و هوش مصنوعی و آنتن و مایکروویو را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: هر سه مرکز ضمن در نظر گرفتن ظرفیت علمی دانشگاه، رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری راه‌اندازی شده است که به طور قطع مراکز فوق برای تقویت پایه علمی اساتید و دانشجویان رشته‌های مرتبط گام مثبت و اقدام ارزشمندی محسوب می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه ضمن تاکید بر لزوم ادامه این رویه، راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی جدید و اقدام به تجهیز و تقویت آنها به لحاظ نیروی انسانی و امکانات موردنیاز، خاطرنشان کرد: در سال جاری عمده فعالیت‌های این دانشگاه به سمت امور تحقیقاتی و پژوهشی سوق خواهد یافت.

وی در توضیح مرکز تحقیقاتی روانشناسی خاطرنشان کرد: مجموعه فوق با توجه به درخواست گروه روانشناسی راه‌اندازی شده و مجوزهای موردنیاز از مراجع ذی‌صلاح اخذ شده است؛ در ارومیه دومین مرکز تحقیقاتی روانشناسی کل کشور ایجاد شده است که عمده هدف از آن بررسی و ارائه راهکار برای حل مشکلات جوانان است.

این استاد دانشگاه مرکز تحقیقاتی روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه را به نوعی محلی برای ارائه امور مشاوره‌ای و روانشناختی عنوان و خاطرنشان کرد: تجهیزات و فضای فیزیکی موردنیاز در این زمینه راه‌اندازی شده است که برای بهبود شرایط و تقویت آنها ضمن تامین اعتبار موردنیاز اقدام خواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به انعقاد 14 عنوان تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت‌های علمی در زمینه‌های مختلفی با مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف در طول سال انجام خواهد گرفت که در تلاش هستیم موضوع‌هایی در این زمینه انتخاب شده و مورد پردازش قرار گیرد که مشکل عمده مردم در جامعه بوده و نیاز فعلی کشور و استان ما باشد./ فارس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.