ion

تاج: درباره رأی فیفا برای کشور ثالث حرف بزنم

ورزشی /
شناسه خبر: 259545

مهدی تاج را در حاشیه چهارمین المپیاد ورزش مدارس کشور دیدیم. او که ظاهراً بیشتر از همه رؤسای فدراسیون‌های ورزشی حاضر در این نشست کار و جلسه داشت حتی پیش از سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش‌وپرورش حرف‌هایش را زد و قبل از سخنرانی وزیر از سالن جلسه بیرون رفت.

ایران آنلاین /با او تا خروجی ساختمان وزارت آموزش‌وپرورش رفتیم تا درباره مسائل روز فوتبال و فوتسال به ویژه ورود بانوان به استادیوم و بازی در کشور ثالث حرف بزنیم. رئیس فدراسیون فوتبال با خبرورزشی حرف زد.

رأی فیفا برای بازی در کشور ثالث برای ما راضی‌کننده است
رئیس فدراسیون فوتبال درباره برگزاری دیدارهای تیم‌های فوتبال کشورمان با نمایندگان عربستان در کشور ثالث به خبرورزشی گفت: «موضوع برگزاری بازی در کشور ثالث بحث مهمی است. ما در این ارتباط تا دادگاه CAS هم رفته‌ایم و این دادگاه در این باره رأیش را هم صادر کرده است. البته در یکی از بندهای مهمش موضوعی مد نظر قرار داده شده که نه ما می‌توانیم آن را رسانه‌ای کنیم، نه عربستانی‌ها می‌توانند و نه‌ AFC. چون هر سه ما با یکدیگر در این پرونده درگیر هستیم. اگر من هر حرفی در این باره بزنم، نوعی محکومیت برای سیستم فدراسیون خودمان است ولی می‌توانم بگویم که من از رأیی که برای این پرونده صادر شده، راضی هستم».
بلیت‌فروشی حق سرخابی‌هاست
از تاج پیش از هر چیز درباره سردرگمی طرفداران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پرسیدیم که نمی‌دانند بلیت بازی تیم‌شان را از سامانه خریداری کنند یا از باشگاه! که او گفت: «جلسه خوبی با افتخاری و طاهری داشتیم که به تفاهم هم رسیدیم. واقعیت این است که امروز در سراسر کشور بلیت‌فروشی را در اختیار باشگاه‌ها قرار داده‌ایم. یک قراردادی بین ما بوده که باید به شکل حقوقی و منطقی به آن خاتمه بدهیم. در این جلسه به نتیجه رسیدیم که قرارداد قبلی را فسخ کنیم ولی چون فسخ قرارداد باید براساس مبانی اصولی انجام شود که خسارت‌های جانبی به بار نیاورد و ما را پاسخگوی مراجع دیگر نکند، هنوز به شکل رسمی اعلام نکرده‌ایم».
حرف از فسخ بلیت‌فروشی بار حقوقی دارد
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: «شاید هر دو باشگاه از یک‌شنبه بتوانند کارشان را انجام بدهند و تا الان نیز کار را کمابیش شروع کرده‌اند. همین که من بگویم این کار را شروع می‌کنند و به منزله فسخ تلقی شود، می‌تواند برای من بار حقوقی داشته باشد. اینکه آقایان طاهری و افتخاری در این باره گفتند نمی‌توانند حرف بزنند به همین خاطر بوده است. قرارداد قبلی هنوز فسخ نشده و مراحلش در حال طی شدن است. یک نماینده از ما و یک نماینده از طرف باشگاه‌ها و یکی هم از طرف نهاد ریاست جمهوری آمده‌اند که دو تا از این سه عضو حق را به سازمان لیگ داده‌اند که می‌توان با برخی شرایط که در قرارداد اعمال نشده، آن را فسخ کرد. در نهایت هم شرکت تجهیز استادیوم می‌‌آید و به نمایندگی از دو باشگاه خودش این کار را انجام می‌دهد».
مسابقه توگو با هزینه فدراسیون ماست
تاج درباره تدارک تیم ملی برای جام جهانی‌ و برآورده کردن نیازهای کی‌روش گفت: «کشوری را در آسیا سراغ دارید که بعد از صعود به جام جهانی‌ در هر دو فیفادی بازی کند؟ اما ما دو بازی دوستانه برای تیم ملی هماهنگ کرده‌ایم. البته کارلوس کی‌روش درخواست کرده 8 بازی تا قبل از جام جهانی‌ داشته باشیم و ما هم این موضوع را پیش‌بینی کرده‌ایم. فعلاً یک بازی دوستانه با روسیه خواهیم داشت که خود این کشور هزینه‌های آن را پرداخت کرده است و یک بازی هم با توگو. این تیم به خواست کی‌روش انتخاب شد که بتوانیم با یک تیم آفریقایی که احتمالاً در گروه‌مان در قرعه‌کشی نهایی قرار می‌گیرد هم بازی داشته باشیم. توگو تیم خیلی خوبی است و 14 بازیکنش لژیونر هستند. تمام هزینه‌های بازی با تیم ملی توگو را هم خود ما پرداخت می‌کنیم».
پاداش جام جهانی‌ در مراسمی ویژه پرداخت می‌شود
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد پاداش اعضای تیم ملی پس از راهیابی به جام جهانی‌ هم حرف زد و گفت: «اعضای تیم ملی بخشی از پاداش خود را گرفتند و تا امروز به جز بازی تیم‌ ‌ملی فوتبال مقابل سوریه که با نتیجه مساوی تمام شد، تمام پاداش‌ها که عدد قابل ملاحظه‌ای بود را داده‌ایم. یکی از پاداش‌ها 8 هزار دلار بود که پرداخت شد. می‌خواهیم پاداش راهیابی به جام جهانی‌ را در مراسمی ویژه به بازیکنان تیم ملی بدهیم».
ما دخالتی در فروش نفت تهران نداشتیم
مهدی تاج در این باره که بالاخره مالکیت باشگاه نفت تهران متعلق به چه کسی است و هنوز مالک قبلی در این باره ادعاهایی دارد، گفت: «فروش باشگاه نفت بدون دخالت ما انجام شده و موضوع دفاع از سهم‌شان که متعلق به شرکت بهنام پیش‌رو کیش بود، به خودشان ربط دارد. البته طی صحبتی که با گل‌محمدی، مدیر کل استان تهران داشتم، ایشان تأکید داشت تیم فوتبال نفت طبق قرارداد به تعهدات خود عمل نکرده است و باشگاه خود را با نام نفت طلاییه به فروش رسانده است».

وزارت ورزش سفت و سخت دنبال کار بانوان است
تاج در پاسخ به این سؤال خبرورزشی که چه خبر خوشی برای بانوان فوتبالدوست کشورمان درباره حضور در استادیوم‌ها دارد گفت: «بحث بانوان در اختیار فدراسیون نیست. البته در حال حاضر برای بسترسازی و بررسی زمینه انجام این کار، وزارت ورزش و جوانان و نهادهای ذی‌ربط مشغول کار روی این فرآیند هستند. ما با توجه به ساختارهایی که داریم در حال کار روی این موضوع هستیم».
تاج گفت: «ما در فوتسال هم روی این موضوع تحقیق کردیم و تلاش داشتیم تا با همین امکانات ورود بانوان را آزاد کنیم ولی این موضوع همچنان ملزم به رعایت یکسری قوانین خاص است که از آن جمله هماهنگی با نیروی انتظامی و برخی از دستگاه‌های دیگر است که باید نظر همه آنها جلب شود. به این دلیل تأکید می‌کنم که این کار در اختیار فدراسیون فوتبال نیست».
خبر خوبی که تاج برای بانوان داشت، بخش پایانی صحبت‌هایش بود که گفت: «خبر خوب برای بانوان این است که من مطلع هستم وزارت ورزش یک جلسه‌ای در همین باره داشته و سفت و سخت پیگیرش است و هنوز هم در حال بررسی شرایط هستند تا این موضوع با یک تصمیم منطقی و به شکلی مطلوب پیش برود».  / پارس نیوز

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.