ion

نمایش خشم شهروند ناامید میانماری از سیاستمدار مشهور

بین الملل /
شناسه خبر: 259283

این تصویری است که بسیاری از سردبیران رسانه ها آن را به عنوان عکس برتر برگزیدند عکسی که از خشم انباشته در سینه شهروند ناامید میانماری حکایت دارد در این تصویر او از نمادی که معمولا انقلابیون خاورمیانه برای نشان دادن اعتراض به رهبران امریکا استفاده می کنند بهره گرفته است یعنی کوبیدن کفش بر چهره «آنگ سان سوچی » برنده جایزه صلح نوبل و رهبر سیاسی امروز میانمار به اتهام سکوت غم انگیزش مقابل کشتار بی رحمانه مسلمانان روهینگیا.

ایران آنلاین /به گزارش ایران آنلاین به نقل از اسکای نیوز، «آنگ سان سوچی » سایستمدار، دیپلمات, نویسنده و مدافع حقوق بشر برمه است که هم اکنون به عنوان رهبر حزب حاکم شناخته شده است.

اکنون ماههاست که مسلمانان روهینگیا توسط تندروهای بودایی قتل و عام شده و خانه هایشان سوزانده می شود اما سکوت این زن سیاستمدار سبب شده تا روز به روز وضعیت مسلمانان در روهینگیا رو به وخامت گذاشته  و برای نجات جانشان به مرز بنگلادش فرار کنند. در حال حاضر این سوچی  به سکوتی تلخ شده است سکوتی که اجازه داده تا مهاجمان  وحشیگری های بیشتری از خود نشان دهند.

هم اکنون بیش از 300 هزار مسلمان مجبور شده اند تا از دست نیروهای ارتش و مهاجمان مسلح فرار کنند. بسیاری از سیاستمداران این کشتار جمعی را نوعی «پاکسازی قومی » خوانده اند.

بعد از دریافت جایزه صلح نوبل  «آنگ سان سوچی» همواره خود را مداقع حقوق بشر و قهرمان آزادی خوانده است اما اعتبار این او اکنون با جانبداری از بودائیان افراطی زیر سوال رفته است. 

---
---

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.