ion

روایت زندگی شهید قاسمعلی میراحمدی

فرهنگی /
شناسه خبر: 254544

زندگینامه و خاطرات شفاهی سردار شهید قاسمعلی میراحمدی با نگاه و اشاره به زندگی دو برادر شهیدش، ابوالفضل و حسین میراحمدی در کتاب «این سنگر خالی نمی‌ماند» به قلم علیرضا معصومی به رشته تحریر درآمده و از سوی نشر ستارگان درخشان اصفهان وابسته به مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه صاحب الزمان(عج)روانه بازار کتاب شده است.

ایران آنلاین /در این کتاب شخصیت سردار شهید قاسمعلی میراحمدی از طریق مصاحبه با برخی از آشنایان و همراهان این شهید معرفی شده است. کتاب حاضر، مقاطع مختلفی از زندگی و بویژه تحولات منجر به انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس تا شهادت میراحمدی را دربرمی‌گیرد.

در این کتاب نویسنده در قالب خاطراتی کوتاه و شاخص از زبان خانواده، دوستان و همرزمان زندگی شهید قاسمعلی میراحمدی را از زمان تولد تا شهادتش تعریف کرده است.کتاب با روایتی از تولد او در سال 1331 در شهرستان ورزنه از توابع اصفهان و معرفی این شهید شروع شده و تا نحوه شهادت او در عملیات محرم در تاریخ 11 آبان 1361 ادامه دارد.

در انتهای کتاب، زندگی و نحوه شهادت دو برادر شهید قاسمعلی، به نام‌های ابوالفضل و حسین میراحمدی، همچنین وصیت‌نامه و متن و تصویر آخرین نامه‌های شهید میراحمدی به همراه تعدادی از عکس‌های او ضمیمه شده است.در بخشی از این کتاب 176 صفحه‌ای می‌خوانیم: «از ابوالفضل درباره نحوه شهادتش پرسیدم، گفت اگر برایت تعریف کنم گریه و بی‌تابی نمی‌کنی؟

نه...می‌ترسیدند نتوانم تحمل کنم. شروع به گفتن کرد: رفیقش گفت: دوستانش را در آب از این‌طرف به آن طرف برد –‌نجات می‌داد.- روی تپه ایستاده بود که یک خمپاره نزدیکش به زمین خورد، ولی کاری نبود. خمپاره دوم که آمد او را در آب انداخت و دنبال آب رفت. بدنش در آب ورم کرده بود، روی لباسش فقط یک دکمه مانده بود. بعضی می‌گویند غرق شد... و یک نقل هم این است که آقای عقدایی – رزمنده- گفت: باران زیادی آمده بود و یک سد خاکی نزدیکمان بود و عراقی‌ها مخصوصاً آن سد را زده بودند که آب رها شود. شهید آمد و ما را نجات داد. او شنا بلد بود. آمد ما را بغل گرفت ما را به جایی رساند. خودش که برگشت تیر دوشکا به او خورده و آنجا بود که دیگر پیکرش دنبال آب رفت.»./ روزنامه ایران 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.