دبیرکل حزب الله:

احمد قصیر امیر شهادت طلبان مقاومت است

بین الملل /
شناسه خبر: 24133

دبیرکل حزب الله لبنان از احمد قصیر به عنوان امیر نیروهای شهادت طلب مقاومت یاد کرد و عملیات او را بزرگترین عملیات استشهادی نامید.

ایران آنلاین /سید حسن نصرالله چهارشنبه شب در مراسم بزرگداشت روز شهید که به صورت زنده از شبکه العالم پخش شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید احمد قصیر افزود : روز یازدهم نوامبر سال 1982 احمد قصیر با خودرو ساختمان  مقر نظامی رژیم صهیونیستی را درهم کوبید و درنخستین عملیات شهادت طلبانه در  تاریخ مقاومت 141 افسر و ضابط را به هلاکت رساند و 10 نفر نیز مفقود شدند.

وی تاکید کرد : این عملیات رژیم اسرائیل را به عزا فرو برد و هر سال تاکید می کنم که این بزرگترین عملیات مقاومت بود و احمد قصیر جلودار شهادت طلبان بزرگوار است.

شهید احمد قصیر را آغازگر عملیات‌های شهادت طلبانه می‌دانند که شروع شکست رژیم صهیونیستی در سال 2000 میلادی و پیروزی در جنگ 33 روزه در سال 2006 میلادی را رقم زد و موجب بهت و حیرت اسرائیلی‌ها بویژه قصاب معروف صهیونیست‌ها "آریل شارون" شد.

11 نوامبر در طول تاریخ برای رژیم صهیونیستی که اولین عملیات شهادت طلبانه علیه آن در لبنان انجام شد روزی فراموش نشدنی است، چرا که این روز سرآغاز عملیات‌های شهادت طلبانه دیگری شد که شروع شکست رژیم صهیونیستی در سال 2000 میلادی و پیروزی در جنگ 33 روزه در سال 2006 میلادی را رقم زد.

چگونگی اجرای این عملیات و شخصی که این عملیات شهادت طلبانه را انجام داده بود، تا چندین سال به عنوان معما باقی ماند تا این که "سید حسن نصر الله"، دبیرکل حزب الله لبنان که در آن زمان از رهبران حزب الله بود، بعد از گذشت 3 سال از آن حادثه یعنی در سال 1985 میلادی در مراسم گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مقاومت بر بالای منبر در منطقه "دیر قانون النهر" بی‌مقدمه پرده از این معما برداشت.

در آن زمان بود که همه دریافتند که چگونه احمد قصیر جوان 18 ساله سوار بر خودروی پژوی خود مقر ساختمانی که دفاتر مربوط به اطلاعات رژیم صهیونیستی و مقر یگان وابسته به سران این رژیم در جنوب و هم‌چنین استراحتگاه افسران و درجه داران نظامی این رژیم بود، را منفجر کرد.

منبع: العالم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.