اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

قانون شرکت های اینترنتی در راه تصویب مجلس/کسب و کار الکترونیکی در حال گسترش است

قانون شرکت های اینترنتی در راه تصویب مجلس/کسب و کار الکترونیکی در حال گسترش است

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات، اظهارداشت: جلسات به صورت منظم برگزار می‌شود است و دوشنبه هفته جاری جلسه مفصلی با تعدادی از شرکت‌های مختلف و بخش‌هایی که در آنجا بازیگر اصلی هستند برگزارشد و فاز سوم تا آخر این ماه راه اندازی می‌شود.

ایران آنلاین /وزیر ارتباطات و فناوری ادامه داد: عنایت ویژه به استارت آپ‌ها ونیروهای‌های جوان داریم که اکنون در بخش کسب و کار الکترونیک فعالیت خود را شروع کرده‌ا‌ند.

او در پاسخ به اینکه چه بخشی از فعالیت‌ ونظارت‌ها بر شرکت‌های اینترنتی برعهده وزارت ارتباطات است، گفت: آن بخشی که‌ در اختیار وزارت ارتباطات قرار دارد این است که زیر ساخت‌های آن‌ها را فراهم کنیم تا بتوانند در بستر شبکه ملی اطلاعات و شبکه انتقال و پهن باند کشور به فعالیت بپردازند که کار بسیار هزینه‌بر و بزرگی است که این کار انجام شده است.

واعظی بیان کرد: بخشی از مجوزهایی که به مسایل فنی برمی‌گردد این‌ها به عهده سازمان تنظیم مقررات است و آن دسته مسائلی که به کسب و کار مربوط است باید با وزیر صنعت و معدن تجارت هماهنگ شود و بخشی هم مربوط به شکل‌گیری آن برمی گردد که به وزرات کار و تعاون و وزارت اقتصاد مربوط می‌شود.

او با اشاره به جلسه ۴ساعته با مجلس، اظهار داشت: د راین جلسه وزیر دادگستری، معاونین وزیر صنعیت و معدن وزیر کار و معاون علمی فناوری رییس جمهو و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مسئله محتوا حضور داشتند که یک کمیته تشکیل دادیم و یک نماینده هم از وزارت ارتباطات در این کمیته حضور دارد تا کلیه ساماند‌هی‌ها و اموری که باید در وزارتخانه‌ها تصمیم گیری شود و در شورای عالی فضای مجازی تصمیم گیری شود مورد بررسی قرار دهند.

واعظی با بیان اینکه شرکت‌های اینترنتی یک کسب و کار جدید است، گفت: ما مصوبات مجلس و قانون به اندازه کافی برای این موضوع نداریم و باید قانون مادر را به مجلس برده و آن را به تصویب برسانیم.

وزیر ارتباطات بیان کرد: روز گذشته با فراکسیون اشتغال مجلس جلسه یک ساعته داشتیم که با نمایندگانی از فراکسیون‌های مختلف بحث کردیم و عده‌ای از بزرگان کسب و کارالکترونیک هم حضوریافتند و کمیته مشترکی را تشکیل دادیم که از دولت و مجلس و بخش خصوصی حضور دارند.

او افزود: مهم‌ترین هدفی که در دولت دنبال می‌کنیم این است که اگر کسب و کار الکترونیکی در حال گسترش است، لطمه‌ای به کسب و کار سنتی نزند و آشتی و ارتباطی بین کسب و کار سنتی و الکترونیکی برقرار شود.

وزیر ارتباطات و فناوری در پاسخ به اینکه آیا برای حضور در کابینه دوازدهم با شما صحبتی شده است گفت: الان زود است و باید مقداری صبر کنیم.

او درباره اینکه آیا در کابینه دوازدهم حضور دارید، بیان کرد: این مسئله در اختیار رییس جمهور است./ایلنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.