ion

نگرانی حافظی از تصمیمات اطرافیان وزیر بهداشت

اجتماعی /
شناسه خبر: 234240

رحمت اله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به برخی از مشکلات ایجاد شده برای جامعه پزشکی خواستار حل مدبرانه آن شد.

ایران آنلاین /  رحمت اله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با بیان مشکلاتی که برای جامعه پزشکی در سراسر کشور رخ داده است و تصمیمات اخیر وزارت بهداشت، تاکید کرد: ارادات ویژه ای به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی دارم ایشان فرد فرهیخته ای هستند اما اطرافیان ایشان تصمیماتی را اعمال می‌کنند که تهدید کننده است و به نظر می‌رسد به منزله پوست خربزه باشد.

وی با بیان اینکه در انتهای دولت یازدهم هستیم و باید با تدبیر و درایت بیشتری با جامعه پزشکی برخورد شود، افزود: روز گذشته آقای وزیر مکتوب کردند مشکل دستیاران پاتولوژی توسط تیمی متشکل از اساتید و بزرگان نظام سلامت با معاونین مرتبط وزارتخانه ظرف سه ماه بررسی و تصمیم گرفته شود این اقدام ایشان قابل تقدیر است، چرا که وارد فضای مذاکره شدن اقدام خوبی است و امیدواریم تصمیم نهائی مورد پذیرش جامعه پزشکی باشد.

حافظی همچنین گفت: موضوع دیگر تحمیل تعهد خارج از ضوابط به دستیاران یکی از گروه های پزشکی است، این دستور عطف به ماسبق نمی‌شود و انتظار داریم در مورد آن بازنگری کنند. همچنین نهایتا تعرفه‌ای که برای گروه رادیولوژی اعمال شد، اگر قرار است افزایش تعرفه نباشد عقل و تدبیر ایجاب می‌کند که افزایش متوقف شود، حقوق مکتسبه‌ای ایجاد شده که کاهش تعرفه، تهدید حقوق مکتسبه است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین به مشکل بدهی شهرداری به بیمه‌های پایه و مکمل اشاره کرد و گفت: متاسفانه با وجود کسر از حقوق پرسنل، سهم بیمه پرداخت نشده و وقفه در درمان بیمه شدگان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی که بیمه مکمل را پوشش می دهد 5 میلیارد تومان مطالبه دارد که چند روزی است معرفی بیماران به مراکز درمانی را متوقف کرده، باید این مشکل توسط شهرداری برطرف شود.

حافظی همچنین درباره اظهار نظر دبیر شورایاری منطقه 21 شهرداری تهران مبنی بر اینکه مجوز ساخت و ساز در محدوده ای از این منطقه تنها سه طبقه است، به شوخی گفت: پیشنهاد می‌کنم در این محدوده درخت کاشته شود تا به باغ تبدیل شود سپس مجوز ساخت 15 طبقه صادر و مشکل حل شود./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.