اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اعلام کرد

پرداخت سپرده 2 هزار مشتری «کاسپین» از اول خرداد تاکنون

پرداخت سپرده  2 هزار مشتری «کاسپین» از اول خرداد تاکنون

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: از اول خرداد امسال تاکنون طلب بیش از 2 هزار سپرده گذار موسسه مالی و اعتباری کاسپین در این استان پرداخت شده است.

ایران آنلاین / حجت الاسلام علی موحدی راد روز سه شنبه  اظهار داشت: 140 میلیارد ریال در این مدت به سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری کاسپین در استان پرداخت شده است.

وی افزود: بر اساس دستور بانک مرکزی تاکنون برگشت سپرده های مشتریان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در چند مرحله انجام شده است.


وی ادامه داد: در مرحله نخست سپرده مشتریانی با موجودی تا سقف 100 میلیون ریال، در مرحله دوم مشتریانی با موجودی تا سقف 200 میلیون ریال و هم اکنون نیز به مشتریانی با موجودی تا سقف 500 میلیون ریال در حال برگشت است.


دادستان عمومی و انقلاب زاهدان افزود: همچنین براساس دستور بانک مرکزی 10 درصد از پول مشتریان در موسسه کاسپین باقی می ماند تا این افراد مشتری این موسسه به حساب آیند.
موحدی راد تصریح کرد: الان روزانه 15 میلیارد ریال پول برای پرداخت به مشتریان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در اختیار شعبه مرکزی و شهید قلنبر این موسسه در زاهدان قرار می گیرد.


وی خاطرنشان کرد: تاکنون نشست های متعددی با استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار زاهدان در رابطه با موسسه مالی و اعتباری کاسپین برگزار شده است.


وی بیان کرد: نماینده دادستان در موسسه مالی و اعتباری کاسپین حضور دارد و شکایات مردم را در این رابطه دریافت می کند.


دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: بین 10 تا 12 هزار نفر از مردم سیستان و بلوچستان در موسسه مالی و اعتباری کاسپین سپرده دارند.


سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
این استان دارای 19 شهرستان است و افزون بر 1300 کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.