ion

۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون برای ۲ بازیکن

باشگاه استقلال اقتصاد مقاومتی را معنا کرد

ورزشی /
شناسه خبر: 229544

در حالی که پس از تغییرات مدیریتی در تیم‌های بزرگ پایتخت قرار بود این دو باشگاه از پرداخت‌های خارج از عرف و میلیاردی دوری کنند اما در عمل اتفاقات دیگری رخ می‌داد. باشگاه استقلال که مدیرانش دایم از هزینه‌های دوران قبل گله می‌کردند همین دیروز متعهد شد که مبلغ یک میلیارد و نیم بابت حق رضایتنامه داریوش شجاعیان به باشگاه گسترش فولاد تبریز بپردازد. مدیرعامل باشگاه استقلال هفته پیش مدعی شد که تمام قرارداد‌ها با نظارت وزیر ورزش و جوانان انجام می‌شود.

ایران آنلاین /.اما این خبر از اساس مورد تایید نیست، چرا که وزیر ورزش بارها گفته در مسائل داخلی باشگاه‌ها دخالت ندارد.

باشگاه استقلال قرار بود بعد از تغییرات مدیریتی ریخت و پاش نکند. مدیرعامل این باشگاه هم پی در پی از بدهی بر جا مانده مدیران سابق ایراد می‌گرفت و دیون آنها به بازیکنان و مربیان را مطرح می‌کرد. حال همین مدیریت خود در جهتی قدم برمی دارد که نه نشانه‌ای از صرفه‌جویی در آن دیده می‌شود و نه توجه به منابع مالی باشگاه که تا امروز محل تامین آن مشخص نشده است. حال اگر استقلال بازیکنی بزرگ و ملی‌پوش را به چنگ می‌آورد و این مبلغ را هزینه می‌کرد می‌شد این اقدام را توجیه کرد اما استقلال بازیکنی به خدمت گرفته که فصل درخشانی را سپری نکرده و در میان ملی‌پوشان فوتبال ایران هم قرار ندارد.
پیش‌تر نیز باشگاه استقلال در راستای راضی نگه داشتن هواداران و منتقدان اقدام به پرداخت مبلغی قابل توجه به بیت‌سعید کرده بود. مجموع ارقامی که استقلال برای جذب دو بازیکن هزینه کرده، اگر بیت‌سعید را یک میلیارد و 300 میلیون محاسبه کنیم و شجاعیان را رقمی نزدیک به 2 میلیارد و نیم (با احتساب حق رضایتنامه)، به عدد 3 میلیارد و 800 میلیون تومان می‌رسیم. این رقم در گذشته برای جذب چهار، پنج بازیکن در حد و اندازه بیت‌سعید و شجاعیان هزینه می‌شد اما ناآگاهی مدیران استقلال از فضای نقل و انتقالات، کار را به این نقطه رسانده که بخش اعظمی از بودجه باشگاه استقلال صرف جذب دو بازیکن جدید شود. در شرایطی این ریخت و پاش‌ها در باشگاه استقلال رخ می‌دهد که بارها از سوی مسوولان ارشد کشور تاکید به اقتصاد مقاومتی شده است اما در رویه و کردار مدیران باشگاه استقلال هیچ نشانه‌ای از صرفه‌جویی دیده نمی‌شود. باشگاه استقلال فصل پیش هم طبق آماری که سازمان لیگ منتشرکرد گرانترین تیم لیگ بود و اکنون نیز به نظر می‌رسد این باشگاه قصد دارد پیشقراول همه تیم‌ها به لحاظ هزینه باشد./ایران ورزشی
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.