ion

آن روزهایی که صنعت موشکی نداشتیم

سیاسی /
شناسه خبر: 229351

غلامعلی دهقان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، در یادداشتی برای "راهبرد" نوشت: حملات موشکی ایران علیه داعشیان حکایت از قدرت بالای موشکی کشورمان دارد و این، هنوز از نتایج سحر است و می توان از سیر تکاملی قدرت موشکی درآینده سخن گفت

ایران آنلاین /
🔅 در این باره، نکات زیر قابل توجه است:
✍️ در زمان جنگ تحمیلی صدام علیه ایران برای مدت ها رژیم بعثی با موشک پرانی های خود دست بالا را در این موضوع داشت و بارها و بارها شهرهای مرزی بخصوص دزفول مورد اصابت موشک قرار می گرفتند و شعار "موشک جواب موشک" مردم یادآور آن روزهای سخت است.
✍️ سرانجام پس از خویشتنداری های زیاد و به دست آوردن تعدادی موشک از کشورهای دوست از جمله سوریه، ایران شروع به پاسخگویی کرد که تا حدودی با خود بازدارندگی نسبی داشت.
✍️ دلیل این امر هم، چیزی نبود جز اینکه دشمن می دانست سیستم موشکی کشور خودکفا نیست و ایران متکی به وارادت محدود آن است.
✍️ ضعف سیستم موشکی درس عبرتی شد تا پس ازجنگ رویکرد خودکفایی در این صنعت مورد توجه سپاه و ارتش قرار بگیرد و حالا پس از سه دهه از آن روزهای غربت موشکی، کشور دارای تولید انبوه در این صنعت باشد.
✍️ پدیده مبارک و میمونی که این روزها به ثمرنشسته و زبانزد دوست و دشمن است.
✍️ عملیات موشکی علیه داعش و در چند صدکیلومتری ایران هشداری است تا پیام قدرت موشکی ایران برای دشمنان ایران ارسال شود که ایرانیان به تعبیر پیامبر اگر علم در ستاره ثریا باشد به آن دست می یابند./راهبرد
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.