ion

جانفشانی از یاد نرفتنی کُردها

سیاسی /
شناسه خبر: 229258

تا دیروز هرگاه استعمارگران و دشمنان ایران اندیشه و نقشه شوم و شیطانی فروکاستن از اراده و اتحاد و انسجام و روحیه دشمن ستیزی مردم این دیار کهن و پایا و پویا را در سر می‌پروراندند، بی‌شک هیچ نقشه و طرح و راهبردی را سودمندتر و پراثرتر از «ملکوک ساختن سیمای پرفروغ اقوام پرقدمت» این سرزمین دلیرپرور نمی‌یافتند.

ایران آنلاین /از همین روی، آنان با بهره جستن از زرادخانه جنگ روانی اهریمنی خویش و با بزرگ نمایی و برجسته‌سازی مصادیق انگشت شمار و آن‌هم اغلب کذب، صفات و ویژگی‌های منفی دروغین فراوانی را به این قوم و آن قوم منتسب می‌کردند و از آن طریق از یک سو نگاه و نظر دیگر اقوام را نسبت به آنان دستخوش بدگمانی و سوءظن و آشوبناکی می‌ساختند و از دیگر سو آنچنان ذهن اقوام غیرتمند کشور را درگیر هم می‌ساختند که حتی به تاراج رفتن منابع خود را توسط آن استعمار گران، فهم نمی‌کردند. با تأمل در تاریخ یک سده منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان و تاریخ معاصر کشور‌های کثیرالاقوام پیرامون‌مان، می‌توانیم انبوه شواهد در تأیید این مدعا را فهرست نماییم.

تلاش برای لکه دار ساختن سیمای اصیل و پرابهت اقوام ایرانی و نشاندن رنگ پژمردگی و کدورت بر رخساره با صلابت اقوام کشورمان ایران، امروزه روز به گونه و لون خباثت‌آمیز دیگری از سوی دشمنان ریز و درشت این ملت چهره می‌نماید. داعش و حامیانش، از جمله نقش آفرینان جدید این نقشه شوم و شیطانی هستند.چه، آنان چندی است که بخوبی دریافته‌اند فروکاستن از احساس امنیت بی‌بدیل ملتی که رشک و حیرت همگان را برانگیخته است، جز با رخنه در «اتحاد ملی» و خدشه در «روح جمعی» آنان میسور نمی‌گردد؛سازوکار اصلی این رخنه نیز چیزی نیست جز ایجاد بدگمانی ملی نسبت به این قوم بافرهنگ کشور یا آن قوم دلاور سرزمینمان؛ مراقب باشیم که در دام این توطئه شوم و خزنده فرو نشویم.

الغرض!گروه اهریمنی وتروریستی در تلاش مذبوحانه اخیر خود در تهران، علاوه بر آماج قراردادن امنیت عمومی همه ایرانیان بی‌باک، ایجاد انشقاق قومی و فروکاستن از انسجام میان قومی را نیز در شمار اهداف پلید خویش قرار داده است و شگفت آنجا است که در این میان در پی ایجاد بدگمانی نسبت به قومی برآمده است که پیشینه آن در حراست از امنیت ملی و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و دوست داشتن ایران و حماسه آفرینی میهنی، به درخشندگی خورشید تابان است؛ یکی از آن اقوام، قوم سلحشور کرد است. این قوم همانند دیگر اقوام دلیر این سرزمین حماسه و مردانگی، هرگاه کشور یا گوشه‌ای از آن، در معرض تهدید اجانب قرار گرفته است در دفاع جانانه از آن نه تنها لختی درنگ نورزیده است بلکه جان خود را برکف گرفته و «پیشمرگ» کل مردم کشور گشته است. به همین سبب است که نام درخشان هزاران پیشمرگ شهید کرد در دفاع از کشور در دوران دفاع مقدس و نیز در مقابله با عناصر ضدانقلاب در سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره در تاریخ همچون ستاره‌ای درخشان بر بام بلند این دیار خواهد درخشید. به اذعان دوست و دشمن، مردمان کرد در چند سال اخیر در شمار «سرسخت ترین» دشمنان داعش جای گرفته‌اند.آنان در موصل و کرکوک و خانقین و کوبانی و ده‌ها شهر و روستای دیگر آنچنان درسی به داعشی‌های دیو صفت داده‌اند که نه تنها هرگز آن را فراموش نخواهند کرد بلکه همچون زخمی عمیق همواره در حیات خبیثه خود از درد آن رهایی نخواهند یافت. از همین روی، هرگز نمی‌باید ددمنشی تعدادی انگشت شمار مزدور خرفت را به حساب آنان نوشت.

و سرانجام یادمان باشد که رهبر فرزانه انقلاب با شناخت دقیق و عمیقی که از قوم کرد داشته‌اند، مردم آن دیار را «انسان‌های فرهنگی» و استان کردستان را «استان فرهنگی» نام نهاده‌اند.این اسم‌گذاری با مسما از آن رو بوده است که کردها در ذات و اندیشه خویش جز به امنیت و آرامش و صلح برای همه ایرانیان نمی‌اندیشند و همواره از سلاح فرهنگ و فهمیدگی و هنر و دانایی بهره می‌جویند تا ایرانمان سربلند و امن بماند. و آنگاه که وقت ضرورت رسد جان خود را نیز فدا می‌کنند تا گزندی به این مرز و بوم و مردمانش وارد نشود./ روزنامه ایران 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.