وزارت دفاع روسیه با اعلام این که حملات جنگنده های این کشور در بمباران مواضع تروریست ها، سبب شده نظامیان سوری در موضع تهاجمی و پیشروی در مناطق مختلف قرار گیرند، بر ادامه حملات هوایی ضد تروریستی همزمان با عملیات ارتش سوریه تاکید کرده است.

ایران آنلاین /«آناتولی آنتونوف» معاون وزیر دفاع روسیه ضمن اعلام این موضوع افزود: اقدامات نیروی هوایی روسیه در سوریه کاملا قانونی است و عملیات در زمان اجرای حمله علیه تروریست ها توسط ارتش سوریه انجام می شود
به گزارش وزارت دفاع روسیه، آنتونوف در نشست نظامی با نمایندگان کشورهای عضو «آسه آن» ادامه داد: نیروی هوایی روسیه به مواضع مخالفین آشتی جوی سوریه حمله نمی کند، زیرا آنان هم علیه تروریست می جنگند و جنگنده های سوخو تاکنون توانسته اند ده ها مقر فرماندهی و انبار مهمات، صدها تروریست و تعداد زیادی از تجهیزات جنگی و تسلیحات را نابود کنند.
بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، تصاویر ماهواره ای و همچنین ثبت اطلاعات میدانی نشان می دهد که عملیات همزمان بمباران مواضع تروریست ها و پیشروی نظامیان سوری که بیشتر در اطراف حلب، حمص و حما صورت گرفته، موجب فراری و کشته شدن شمار زیادی از تروریست ها و همچنین آزادسازی بخش های وسیعی از خاک سوریه شده است.
گزارش های جمع بندی وزارت دفاع روسیه از عملیات سه روز گذشته هواپیماهای روسی نشان می دهد، پیشروی نظامیان سوری تحت عملیات پشتیبانی نیروی هوایی روسیه در اطراف حلب بسیار بیشتر از انتظارها بوده و همزمان نظامیان سوری در حمص و حما نیز موفقیت های مهمی کسب کرده اند.
بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، تصاویر ماهواره ای و همچنین ثبت اطلاعات میدانی نشان می دهد تروریست ها در برابر حمله های هوایی روسیه و تهاجم ارتش سوریه مجبور به ترک مواضع خود شده اند.
خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز به نقل از منابع خود در سوریه و لبنان گزارش داد: نیروهای ارتش سوریه جاده «سلمیه – آترای – اثرا» را در شرق حما به کنترل درآوردند. این جاده به «جاده زندگی» شهرت دارد، زیرا مسیر پشتیبانی حلب پایتخت شمالی سوریه در 360 کیلومتری دمشق است.
به گزارش این رسانه، تروریست های داعش و جبهه النصره که هفته گذشته توانسته بودند با استفاده از شرایط نامساعد آب و هوایی، جاده زندگی را تحت کنترل بگیرند، اکنون بیرون رانده شدند.
بنا بر این گزارش، نظامیان سوریه با محاصره کامل تروریست ها و آتشباری پرحجم، مسیر 15 کیلومتری جاده را از حضور شبه نظامیان پاک کردند و انتظار می رود تردد خودروهای نظامی و جنگی ارتش سوریه در این مسیر راهبردی دوباره برقرار شود.
شبکه تلویزیونی «زویوزدا» وابسته به وزارت دفاع روسیه هم دیروز (دوشنبه) اعلام کرد: جنگنده های سوخو با انهدام بیش از 200 موضع حساس تروریست ها در دور روز گذشته فرصت بیشتری را برای پیشروی نظامیان سوری در مناطق تحت تسلط تروریست ها فراهم کردند.
آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند و بر اساس گزارش ها، شهروندانی از 100 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.
روسیه در چارچوب قراردادهای همکاری نظامی خود با سوریه، حدود 50 فروند جنگنده سوخو، چندین بالگرد جنگی می 24 و مجموعه ای از رزمناوها، یک ناو تجسسی و همچنین پهپادها را در خاک این کشور برای مبارزه علیه تروریست ها به کار گرفته و تاکنون بیش از 2000 هدف تروریستی را نابود کرده است.

منبع: ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.