ion

آقای رئیسی چه پاسخی دارید ؟

سیاسی /
شناسه خبر: 207688

در نامه آقای ابراهیم رئیسی به رئیس جمهوری و رئیس صدا و سیما، چند نکته قابل توجه است. نخست اینکه نامزدها نباید در فصلی که تبلیغات مجاز نیست، تبلیغات کنند. این قانون است و در تمام دوره‌های انتخابات جاری بوده و همه نامزدها باید به آن التزام داشته باشند. اما افرادی که به عنوان داوطلب در انتخابات ثبت نام کرده‌اند، از جمله آقای رئیسی نه مجری انتخابات هستند و نه ناظر بر انتخابات.

ایران آنلاین /در 38 سال گذشته انتخابات متعددی برگزار شده و هر کدام مجریان و ناظرانی مانند شورای نگهبان داشته است. فارغ از اینکه نامه‌نگاری یکی از داوطلبان به رئیس جمهوری مستقر خود بیشتر به «تبلیغاتی» بودن نزدیک است، آقای رئیسی باید به این سؤال جواب بدهد که از چه موضعی نامه‌نگاری کرده است؟ از موضع دادستان ویژه روحانیت؟ از موضع تولیت آستان قدس رضوی یا از موضع یکی از نامزدهایی که ثبت نام کرده است؟ که البته از هر کدام از این سه موضع باشد، دخالت در امور دستگاه نظارتی است. ما در کشوری هستیم که ارکان قانونی دارد. جناب آقای رئیسی اولین بار است وارد صحنه انتخابات شده و می‌خواهد رقابت‌های انتخاباتی را تجربه کند. بهتر است قانون و مقررات انتخابات را مطالعه کند یا دوستانش تذکر بدهند که قوانینی هست که  باید رعایت شود. این انتظار، قانونی و منطقی نیست که رئیس جمهوری که بیش از  18 میلیون رای آورده و رئیس جمهوری 80 میلیون ایرانی است و تا استقرار دولت جدید هم مسئولیت دارد، دست از کارهایش بکشد و کشور را تعطیل کند چون تولیت محترم آستان قدس، نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است. آیا  این حرف درستی است که فازهای بسیار حساس جنوب کشور یا پتروشیمی را افتتاح نکنند؛ مسافرت‌های خود را متوقف کنند، چون آقای رئیسی وارد صحنه انتخابات شدند؟

علاوه بر این پیش از آقای روحانی، رؤسای جمهوری داشتیم که جملگی‌شان در آستانه اتمام دولت اول‌شان، بعد از ثبت نام در انتخابات به کارهای خود ادامه دادند؛ با مردم سخن گفتند؛ مصاحبه کردند  و کار هیچ گاه متوقف نشده بود. حال بدعت است که بگویند رئیس جمهوری دست روی دست بگذارد و اگر کاری هم انجام داد، صدا و سیما حق ندارد به مردم بگوید. صدا و سیما متعلق به ملت است، صدا و سیمای آستان قدس نیست. از طرفی در سه سال و نیم گذشته اگر موضعگیری‌های صدا و سیما علیه دولت نباشد، به نفع دولت هم نبوده است. بارها و بارها دولت و رئیس جمهوری گلایه داشتند که چرا کارهایی که دولت انجام می‌دهد، صدا و سیما بیان نمی‌کند. این وصله به صدا و سیما نمی‌چسبد که «طرفدار دولت» باشد. صدا و سیما همیشه متهم است که کارهای دولت آقای روحانی را بیان نکرده است. وقتی رئیس جمهوری مستقر کشور کاری انجام می‌دهد، صدا و سیما باید بیان کند، هر چند کسانی که در انتخابات ثبت نام کرده‌اند، نگران یا ناراحت شوند.آنچه از این سخنان بیشتر حائز اهمیت است، حرمت آستان قدس رضوی و امام هشتم است. خدا نکند ما حرمت آستان قدس را فدای بازی انتخابات کنیم اما خبرهایی از خراسان رضوی به گوش می‌رسد که امیدواریم درست نباشد. شنیده‌ایم در سه ماه گذشته و همزمان با جدی شدن نامزدی آقای رئیسی، کامیون کامیون آرد به عنوان هدیه آستان قدس به استان‌های جنوبی کشور رفته و در مناطق روستایی توزیع می‌شود. بسته‌های مواد غذایی بین مردم و مسافران پخش می‌شود. ممکن است آقای رئیسی استدلال کند که قصد کمک به مردم دارد اما چطور ظرف سه ماه گذشته به یاد مردم افتاده؟ متأسفانه علاوه بر شائبه تبلیغاتی بودن توزیع این بسته‌ها، این رفتارها بی حرمتی به ملت و امام رضاست. من به عنوان یک طلبه از قاضی محترم و باسابقه آقای رئیسی می‌پرسم اگر شما در مسند قضاوت بودید و من تولیت آستان قدس را به عهده داشتم، آیا به عنوان مدعی‌العموم علیه بنده اعلام جرم نمی‌کردید؟ آیا متهم نمی‌شدم که امکانات آستان قدس را در ایام منتهی به انتخابات صرف تبلیغات کرده‌ام؟
آقای رئیسی را سوگند می‌دهم به حق امام رضا(ع)، حرمت امام هشتم را حفظ کند. اگر خدای ناخواسته تولیت محترم آستان قدس، حرمت امام رضا را بشکند و امکانات آستان را صرف بازی انتخابات کند، آن وقت خداوند و روح مطهر امام رضا این بی احترامی را نمی‌بخشند و  مردم رنجیده خاطر شده و چه بسا اعتقاد و اعتمادشان کم شود. لذا به جناب آقای رئیسی عرض می‌کنم بگذارید کارهای نظارتی بر انتخابات را نهادهای قانونی نظارتی انجام دهند و خود حضرتعالی به تولیت بپردازید. مردم اگر خواستند به جنابعالی رأی می‌دهند و اگر نخواستند، شخص دیگری را انتخاب می‌کنند. بگذارید امام رضا در جایگاه مقدس خود باقی مانده و حرمت امام رضا(ع) برای همیشه محفوظ و مصون بماند./روزنامه ایران

 

 

نظرات

نظرات | 1 نظر
محمد
1396/2/1 - 19:38
سلام.... آقای رئیسی از وقتی تولیت آستان قدس رضوی رو بدست گرفتن خیلی دارن تلاش میکنن بنده مشهد زندگی میکنم،این حرفا صحیح نیست برای روستاهای زلزله زده و هم غذا و امکانات فرستادن و مخالفان ایشون گفتن که تبلیغ انتخاباتیه
rateup 3
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.