ion

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شورای شهر از ریل اصلی خارج شده و به دنبال آن شهرداری تهران هم دچار کاستی شده است،گفت:در این دوره از شورای شهر، تعدای از وزرا از جمله نیرو، راه و شهرسازی و رئیس سازمان محیط زیست در جلسه شورا حضور یافتند اما این جلسات خروجی مطلوبی را به دلیل ضعف مدیریت و نظارت شورا به دنبال نداشت.

ایران آنلاین / رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: تهران کانون ثروتی است که مسیر آن تولید ثروت برای افراد نوکیسه ای است که شهر را اداره می کنند.
رحمت الله حافظی با بیان اینکه انتظار داشتیم به دنبال برگزاری جلسه با مسئولان حداقل برخی از خواسته های شهروندان را تامین کنیم اظهار کرد: گسست و شکاف سیاسی بین حاکمیت ملی و حاکمیت محلی وجود دارد و این شکاف موجب می شود این دو نهاد حاکمیتی یکدیگر را حمایت نکرده و مشکلاتی برای مردم ایجاد شود.
وی با تاکید بر اینکه دعواهای سیاسی نباید در ارائه خدمت به مردم اثرگذار باشد، عنوان کرد: تهران یک سیاه چاله است که نمی تواند پشتوانه لازم برای حیات معنوی شهروندان و بهره مندی اقتصادی مردم را فراهم کند و در تعارض با این ظرفیت ها پیش می رود.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با طرح این سئوال که کسانی که امروز شعار می دهند مالیات را در مسیر درست صرف می کنند، آیا توانستند در سال های گذشته حتی 15 درصد بافت فرسوده و باغات تهران را احیا کنند و یا حتی توانستند پسماند شهر را مدیریت کنند؟ تاکید کرد: با چه اعتمادی کشور را به دست چنین افرادی بسپاریم.
وی در ادامه با اشاره به کاستی های موجود در شهر تهران افزود: به جای اینکه شورای شهر، شهرداری را راهبری کند؛ آقایان برعکس سوار شده اند و شهرداری مبتنی بر نظام سرمایه داری نوکیسه اداره می شود.
وی وجود 350 هزار واحد مسکونی خالی در شهر را نتیجه نظام سرمایه داری نوکیسه ای عنوان و گفت: این سرمایه اگر در چرخه اقتصادی قرار می گرفت اتفاقات خوبی در شهر رخ می داد.
وی با تاکید براینکه شورای شهر به عنوان ناظر نتوانسته نقش قانونی خود را بخوبی ایفا کند و در نظارت، سیاستگذاری و هماهنگی بین دستگاه های مختلف موفق نبوده، گفت: در موضوعات مختلف مانند آلودگی هوا، محیط زیست و نظایر آن نیز شورای شهر تهران نتوانسته کارنامه موفقی داشته باشد.
وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر نماینده مردم هستند و نباید دچار خودسانسوری و مماشات شوند اظهار کرد: حدود 19 هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری تهران، مبلغ کمی نیست و باید حساسیت بیشتری روی آن وجود داشته باشد.
وی در ادامه با اشاره به برخی تبلیغات میلیاردی برای ورود به شورای شهر خاطر نشان کرد: یک عضو شورا با احتساب ماهیانه پنج میلیون حق جلسه، در طول چهار سال 249 میلیون تومان دریافت می کند و این در حالی است که برخی از 500 میلیون تا میلیاردها تومان برای ورود به شورای شهر تبلیغات می کند!

*شورای چهارم تجربه و درس خوبی برای جناح های سیاسی
حافظی در ادامه چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران را تجربه و درس خوبی برای جناح های سیاسی عنوان کرد و گفت: جناح های سیاسی در انتخاب لیست ها توجه کافی داشته باشند و هرکسی را وارد لیست نکنند.
وی با تاکید بر اینکه جلسات شورای شهر نباید از مردم مخفی باشد گفت: در حال حاضر نیمی از جلسات شورای شهر تهران بدون حضور اصحاب رسانه برگزار می شود.

*قوه قضائیه درخصوص املاک نجومی اطلاع رسانی می کند
عضو شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره وضعیت املاک نجومی نیز خاطر نشان کرد: در موضوع املاک تخلف محرز است؛ برخی با داشتن سابقه کاری کمتر از پنج سال و مامور به کار در شهرداری، ملک دریافت کرده اند و برخی نیز بیش از یک ملک گرفته اند که تخلفی آشکار است.
وی یادآور شد: تعداد زیادی از مدیران شهرداری ملک دریافت کرده بودند اما نام چهار عضو شورا مطرح شد تا موضوع مدیران فراموش شده و موضوع سیاسی جلوه کند.
وی تاکید کرد: تاجائی که اطلاع دارم قوه قضائیه 200 نفر را احضار کرده و موضوع در حال پیگیری است و از طریق قوه قضایی اطلاع رسانی می شود.
به گزارش ایرنا، نشست بررسی شوراها به نقد و ارزیابی مدیریت شهری در شهرداری تهران اختصاص داشت و با کوشش انجمن اسلامی دانشجویان آزادیخواه دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

/ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.