فرستاده دولت به منطقه سیل زده آذربایجان/ چیت چیان از اختصاص تسهیلات ویژه خبر داد

1396/1/26 |
19:23 |
شناسه خبر: 206142
  دولت تمام قد در خدمت سیل زدگان شمال غرب کشور

وزیر نیرو در مقام نماینده ویژه رییس جمهوری با اشاره به بروز سیل در آذربایجان شرقی گفت: برای کمک به سیل زدگان این استان از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنیم و دولت تمام قدر در کنار آنان است.

ایران آنلاین /حمید چیت چیان روز شنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده آذرشهر و عجبشیر  افزود: با وجود اینکه شدت بارش ها و جریان سیل در آذربایجان شرقی بالا بود اما خسارتی به روستاها و منازل شهری در این استان وارد نشد، اما بر اثر بی احتیاطی و بی توجهی مردم، تعدادی از خودروها و سرنشینان آن ها در مسیر رودخانه ها با آسیب مواجه شدند.
وی با بیان اینکه اوج جریان این سیل 140 متر مکعب بر ثانیه و رقم بالایی بود، یادآوری کرد: تعداد مفقودان سیل در آذرشهر 17 است که تاکنون جسد 11 نفر پیدا شده و تجسس برای پیدا کردن خودروها و اجساد احتمالی باقی مانده در آن ها همچنان ادامه دارد.
وزیر نیرو، جریان سیل در مسیل رودخانه توفارقان چایی آذرشهر را بالا اعلام کرد و گفت: بر اثر همین موضوع خودروهای گرفتار شده به طور کامل در زیر خروارها خاک و گل مدفون شده است.
چیت چیان، بی توجهی مردم به هشدارهای مقام های مسئول و نیروهای نظامی و انتظامی را عامل اصلی تلفات جانی این حادثه اعلام کرد و ادامه داد: متاسفانه در این سیل افرادی که دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده اند، تماشاگرانی بودند که در مسیر رودخانه ها حاضر شده و به هشدارهای مسئولان توجه نکرده اند.
چیت چیان از همکاری و هماهنگی نزدیک نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر، آتش نشانی و نیروهای نظامی و انتظامی قدردانی کرد و گفت: در صورت نیاز، ماشین آلات مورد نیاز برای تجسس مفقودان سیل تامین و در اختیار این نیروها قرار می گیرد.
بارندگی های شدید دو روز گذشته در این استان موجب جاری شدن سیل در برخی نواحی و خسارت دیدن معابر و زیرساخت های شهری و برون شهری، اراضی کشاورزی همچنین جان باختن تعدادی از مردم شهرستان های آذرشهر و عجب شیر شد.
تاکنون جسد 29 نفر از جانباختگان سیل در استان یافت شده و تلاش برای کشف دیگر اجساد و مفقودان ادامه دارد.
شهرستان های آذرشهر و عجب شیر که عمده خسارت جانی و مالی سیل در این مناطق بوده در جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده اند./ایرنا

 

نظرات | 0 نظر
captcha