به همت جمعیت طلوع بی نشان ها برگزار می شود

تهران شهر بدون گرسنه

اجتماعی /
شناسه خبر: 19984

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها پس از 10 سال تجربه خدمت‌رسانی به افراد بی‌خانمان و نیازمند به علاوه شناسایی روستاها و محله‌های محروم حاشیه‌نشین در سطح استان تهران و همچنین پژوهش در زمینه جامعه‌شناسی پدیده کارتن‌خوابی در شهرهای بزرگ کشور، از سال 93 تصمیم به راه‌اندازی و پژوهش درباره طرحی با نام «تهران شهر بدون گرسنه» گرفته و تا اواسط سال جاری مشغول برنامه‌ریزی این پروژه بشردوستانه بوده است.

ایران آنلاین / تا سرانجام در مهرماه 94 با اعلام آمادگی در صفحات مجازی و اطلاع‌رسانی مردمی شروع به کار مرحله اول این بخش از جمعیت طلوع را به مردم اعلام کرد.
طریقه عملکرد «تهران شهر بدون گرسنه» به این صورت است که مردم تهران با ارتباط با تلفن ویژه طرح، تعداد و مقدار غذاهای سالم و دست‌نخورده باقیمانده از مجالس و میهمانی‌های خود را همراه با نشانی محل اعلام کرده یا خودشان غذاها را به مراکز تعیین شده طرح تهران شهر بدون گرسنه طلوع در تهران انتقال داده یا نسبت به شرایط تعداد و مسافت ذکر شده پیک وانت‌های طلوع مراجعه و غذاها را انتقال می‌دهند. پس از جمع‌آوری کمتر از 24 ساعت این غذاها به مراکز درمانی و نگهداری از افراد بی‌خانمان و محله‌های شناسایی شده محروم حاشیه شهر انتقال داده می‌شود، این اتفاق باعث جلوگیری از تعداد بی‌شماری از اسراف غذاهای طبخ شده در کلانشهر تهران و همچنین جلوگیری از سوء‌تغذیه بسیاری از کسانی که از شرایط نامساعد تغذیه رنج می‌برند، می‌شود.
اطلاعات بیشتر در مورد فعالیت‌های کنونی و مرحله دوم طرح تهران شهر بدون گرسنه در گزارش‌های بعدی اعلام خواهد شد.
  جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها
55739956
  نحوه ارسال غذای اهدایی
تعداد 30 پرس و بیشتر توسط مؤسسه جمع‌آوری می‌شوند و کمتر از این میزان توسط اهدا‌کنندگان به دست ما خواهد رسید. همچنین برای راحتی حامیان بزودی مراکزی برای جمع‌آوری در مناطق مناسب شهر تهران قرار خواهد گرفت.

منبع :روزنامه ایران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.