اسکان اضطراری ۸۵ حادثه‌دیده بوشهری/5 استان درگیر سیل و آبگرفتگی

1395/12/30 |
11:01 |
شناسه خبر: 199256
  اسکان اضطراری ۸۵ حادثه‌دیده بوشهری/5 استان درگیر سیل و آبگرفتگی

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به مفقود شدن ۶ نفر در سیل استان بوشهر در شهرستان دیر تاکید کرد: ۱۹ تیم عملیاتی متشکل از ۱۲۲ امدادگر و نجاتگر نسبت به ارائه خدمات امدادی به هموطنان در این استان ها اقدام کردند.

ایران آنلاین / معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی در ۵ استان متاثر گفت: روز گذشته ۵۲۸ تن از هموطنان در استان های ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس و کرمانشاه از خدمات امدادی بهره مند شده‌اند.

به گزارش ایلنا، شاهین فتحی؛ معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح گزارش عملیات امدادی سیل و آب‌گرفتگی در سطح کشور در روز ۲۹ اسفندماه افزود: ۵ استان ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس و کرمانشاه تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: بر این اساس ۵۲۸ تن از هموطنان در استان از خدمات امدادی بهره مند شده و ۱۱ تن نیز نجات یافته اند.

به گفته وی، امدادگران علاوه بر تخلیه آب از ۷۹ واحد مسکونی با به کارگیری ۱۲ دستگاه پمپ و لجن کش، به ۱۷ تن خدمات سرپایی ارائه داده و ۸۵ نفر را نیز اسکان اضطراری دادند. همچنین ۴۴ خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده و ۲۱ دستگاه چادر، ۳۵۳ پتو و ۱۱۲ تخته موکت نیز میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.

امدادرسانی در جهرم (فارس)، ایوان غرب (ایلام)، لالی (خوزستان) و سنقر (کرمانشاه) و عملیات جست و جوی مفقودین در دیر (بوشهر) ادامه دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین به عملیات برف و کولاک روز گذشته نیز اشاره کرد و افزود: ۶ استان آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، فارس، قزوین و کردستان روز گذشته متاثر از برف و کولاک بودند که در ۱۱ محورامدادرسانی صورت گرفته و ۶۹۵ تن نیز خدمات امدادی دریافت کردند.

فتحی با اشاره به اسکان اضطراری ۳۹ نفر و رهاسازی ۱۵۳ خودرو از برف، گفت: این عملیات با مشارکت ۱۶ تیم امدادگر شامل ۵۸ امدادگر و نجاتگر انجام شده و امدادرسانی در کردستان ادامه دارد.

/ایلنا

نظرات | 0 نظر
captcha