ion

پیشکسوت فوتبال ایران،گفت: کناز گذاشته شدن دستیاران ایرانی تیم ملی فوتبال و سایر حواشی که از سوی کی روش در آستانه دیدارهای مهم تیم ملی ایران در روزهای آینده ایجاد می شود برای او به عنوان یک مربی حرفه ای زیبا نیست.

ایران آنلاین/حسن روشن روز یکشنبه با انتقاد از کنار گذاشته شدن دستیاران ایرانی کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران در آستانه دو دیدار مهم با قطر و چین طی روزهای آینده، گفت: تمام این مشکلات از زمانی آغاز شد که مسئولان فدراسیون فوتبال نتوانستند قرارداد محکمی را با کی روش به امضا برسانند و در مقابل خواسته ها و رفتارهای این مربی پرتغالی سکوت کرده و کوتاه آمدند.
وی ادامه داد: به یاد دارم در زمان بازی ما و قبل از حضور اوفارل نیز چنین مربی با خصوصیات کی روش وارد ایران شد اما مسئولان فدراسیون فوتبال در آن زمان حاضر به امضا قرارداد با او نشده و اجازه ندادند که همه خواسته های آن مربی عملی شود. 
پیشکسوت فوتبال ایران،گفت: مربیان بزرگ همیشه به فکر بر جای گذاشتن اثرات مثبت از خود هستند و اوفارل که سابقه سرمربیگری منچستریونایتد را در کارنامه کاری خود داشت نیز اولین چیزی که از مسئولان فدراسیون فوتبال خواست استفاده از دستیاران ایرانی در کنار خود بود و حتی به جای یک دستیار از حدود 4 مربی ایرانی در کنار خود بهره بود. 
روشن تصریح کرد: اوفارل موفق شد چند مربی طراز اول ایرانی برای فوتبال ایران تربیت کند و جالب است بدانید بعد از رفتن او ما با همین مربیان به افتخارات بزرگی رسیدیم که تمام آنها را مدیون این مربی بزرگ هستیم. 
این پیشکسوت فوتبال ایران تاکید کرد: مربیان خارجی باید بدانند تنها چیزی که از آنها پس از جداییشان باقی خواهد ماند عملکرد مثبت آنان است و در غیر این صورت خیلی سریع فراموش می شوند.
روشن خاطرنشان کرد: مسئولان فدراسیون فوتبال به این فکر کنند که بعد از جام جهانی و حذف ما در همان دور نخست و پایان قرارداد کی روش چه کاری می توانند برای تضمین آینده فوتبال کشور انجام دهند؟
وی تصریح کرد: باید قبول کنیم که کی روش مربیان ایرانی را اصلا قبول ندارد و متاسفم که به او اجازه داده می شود هر تصمیمی اتخاذ کند. مردم ما فوتبال را خیلی خوب می فهمند و می دانند چرا امروز کی روش به خود اجازه می دهد هر رفتاری را انجام دهد و چه کسانی مقصر این اتفاقات هستند.
روشن درخصوص بهانه گیری های سرمربی تیم ملی، اظهار کرد: کی روش از حالا این انتقادات و بهانه ها را مطرح می کند تا اگر اتفاقی رخ داد راهی برای فرار از انتقادات کارشناسان داشته باشد. 
وی افزود: به عنوان یک ایرانی و یک پیشکسوت فوتبال معتقدم رفتار های کی روش برای یک مربی حرفه ای و بین المللی به هیچ عنوان پسندیده و زیبا نیست.
روشن تاکید کرد: امیدوارم با وجود تمام حواشی مطرح شده تیم ملی در دیدار های پیش رو مقابل قطر و چین بتواند به پیروزی برسد و با روحیه بالا کار خود را دنبال کند. 
کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به وضعیت آبی پوشان پایتخت،با انتقاد از اعتصاب برخی از بازیکنان این تیم به خاطر مسائل مالی ، گفت: به اعتقاد من اعتصاب و تمرین نکردن بدترین تصمیم بازیکنان بود و آنها باید با قدرت کار خود را دنبال می کردند و مسئولان را با نتایج خوب خود مجبور به پرداخت مطالباتشان می کردند.

تیم ملی فوتبال ایران در دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه روزهای سوم و هشتم فروردین ماه به ترتیب در دوحه و ورزشگاه آزادی تهران با تیم های ملی فوتبال قطر و چین دیدار می کند./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.