ion

کاهش قیمت اینترنت در تهران و شهرستان ها

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 197091

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از کاهش قیمت اینترنت در تهران و شهرستانها خبر داد. به گفته این مقام وزارت فناوری و ارتباطات، قیمت یک گیگابایت اینترنت در تهران از ۳۶۰۰ تومان به ۱۴۰۰ تومان کاهش یافته است. این رقم در شهرستان‌ها از ۳۵۰۰ تومان به ۹۰۵ تومان رسیده است. این گزارش حاکی است که قیمت استفاده از ترافیک داخلی در بستر شبکه ملی اطلاعات ۵۰ درصد ارزان‌تر از ترافیک خارجی در نظر گرفته شده است.

ایران آنلاین  مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در زمینه کاهش قیمت اینترنت و ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی لازم گفت: همچنان جایگاه ایران در سطح منطقه جای کار دارد.

 محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در مراسم صدوچهلمین سالگرد فعالیت وزارت ارتباطات و ششمین دوره جایزه کیفیت ملی به صحبت پرداخته و عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های جدی دولت اشتغال است که بخشی از این موضوع از طریق ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: اما برای به نتیجه رسیدن و داشتن نتایج بهتر در این حوزه لازم است مسائل متعددی مورد توجه قرار گیرد از جمله آنکه بازار مصرف برای تولیدات داخلی ایجاد شده و در عین حال کیفیت و رضایت مشتری نیز مدنظر قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه کیفیت در بخش‌های مختلف تامین می‌شود که یکی از این بخش‌ها زیرساخت است، اظهار کرد: علاوه بر این برای رضایت مشتری بحث دیگری به نام قیمت نیز حائز اهمیت به شمار می‌رود. در سال ۹۲ نرخ موثر یک گیگابایت داده ADSL در شهری مثل تهران حدود ۳۶۰۰۰ تومان بود اما اکنون با وجود سرمایه‌گذاری‌های مختلف صورت گرفته این رقم به ۱۴۰۰ تومان رسیده است از سوی دیگر این رقم در سال ۹۲ در شهرستان‌ها حدود ۳۵۰۰۰ تومان بود که اکنون به ۹۰۵ توان رسیده است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه در این مدت نیز دو بار تخفیف‌های ۲۰ درصدی برای استفاده از اینترنت اعمال شده، عنوان کرد: بدین ترتیب قیمت سرویس‌ها کاهش پیدا کرده و این رویه به نفع مشترک و تولید داخل خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه در قالب مصوبه ۲۴۷ شرایطی فراهم شده که مشترکان برای استفاده از داده در بستر شبکه ملی اطلاعات هزینه‌ای معادل نصف قیمت اینترنت را پرداخت کنند، گفت: بال دیگر کیفیت سمت شبکه‌ای است که این موضوع نیز در حال پیگیری قرار دارد.

جهرمی در پایان نیز یادآور شد: در ششمین دوره جایزه کیفیت بخش تلکامپ حضور کمرنگ‌تری داشته که شاید این موضوع به دلیل گلایه‌های فعالان این بخش از روال داوری در سال‌های گذشته باشد اما به هر صورت در داوری‌های امسال تلاش شده ممیزی‌ها رعایت شده و دقت نظر کافی در این بخش صورت گیرد.

جهرمی در پایان صحبت‌های خود نیز عنوان کرد: به هر صورت با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته همچنان جایگاه ایران در زمینه فاوا در سطح منطقه جای کار بیشتر دارد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.