ion

گزارش عشق و دلبستگی به ورزش اصیل ایرانی

صحنه های زیبایی که میزبانان کرمانشاهی آفریدند

ورزشی /
شناسه خبر: 190082

تماشاگران کرمانشاهی در طول دو روز برگزاری رقابتها عرق و علاقه خود به یکی از اصیل ترین ورزش های ایرانی نشان دادند و ثابت شد که میزبانی حق تاریخی آنها بوده است. نمایندگان 7 تیم شرکت کننده خارجی از این حجم شور و دلبستگی به ورزش کشتی شگفت زده بودند. در طول مسابقات صحنه های رخ داد که نشان از آن داشت که شهروندان این خطه خون شان با کشتی عجین است. آنها علاوه بر کشتی گیران ایرانی با احترام و تکریم نخبگان کشتی کشورهای دیگر را تشویق می کردند

ایران آنلاین / حدود دو ساعت پیش از آغاز دیدار رده بندی و فینال جمعیت انبوهی از مشتاقان و علاقمندان کرمانشاهی برای تماشای رقابت ها در اطراف درب ورودی سالن ورزشی امام خمینی (ره) جمع شده بودند که تعداد بیشماری از آنان موفق به حضور در داخل سالن مسابقات نشدند.

سالن ورزشی امام خمینی (ره) در دیدار رده بندی و فینال پذیرای بیش از 6 هزار هوادار بود که جایی برای سوزن انداختن نبود به طوری که خبرنگاران نیز برای حضور در جایگاه ویژه با مشکل روبرو بودند.

تماشاگران کرمانشاهی در طول دو روز برگزاری رقابتها عرق و علاقه خود به یکی از اصیل ترین ورزش های ایرانی نشان دادند و ثابت شد که میزبانی حق تاریخی آنها بوده است. نمایندگان 7 تیم شرکت کننده خارجی از این حجم شور و دلبستگی به ورزش کشتی شگفت زده بودند. در طول مسابقات صحنه های رخ داد که نشان از آن داشت که شهروندان این خطه خون شان با کشتی عجین است. آنها علاوه بر کشتی گیران ایرانی با احترام و تکریم نخبگان کشتی کشورهای دیگر را تشویق می کردند که نمونه بارز آن تشویق مداوم جردن باروز آزادکار آمریکایی بود که وی در طول این دور روز تحت تاثیر ابراز احساسات تماشاگران ایرانی قرار گرفت و او نیز با روی گشاده به آنان جواب داد.

کرمانشاه همچون رقابت های گذشته میزبان خوبی برای جام جهانی کشتی آزاد بود و مسئولان برگزار کننده تمام شرایط و امکانات لازم را برای برگزاری این مسابقات مهیا کرده بودند و نیروهای انتظامی نیز با وجود سیل عظیم علاقمندان، نظم و انضباط خوبی را ایجاد کرده بودند.

البته کمبودها و ضعف امکانات در ایام میزبانی کرمانشاه نیز آشکار شد.با توجه به علاقه شدید ایرانیان برای تماشای مسابقات کشتی به خصوص رقابت های بین المللی به نظر می رسد که سالن های فعلی موجود در کشور به جز 12 هزار نفری آزادی پاسخگوی خیل عظیم تماشاگران نیست.

تماشاگران کرمانشاهی در لحظاتی نیز بابک قربانی ملی پوش تیم کشتی فرنگی ایران و دارنده مدال طلای بازی های آسیایی را که سال گذشته از دنیا رفت را مورد تشویق قرار دادند.

تجمع تماشاگران کرمانشاهی در بعداز ظهر جمعه در اطراف درهای ورودی سالن به حدی بود که حتی تئودوروس هاماکاس نماینده اتحادیه جهانی کشتی و محمد ابراهیم امامی رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی که قصد ورود به سالن را داشتند با مشکل مواجه شدند.
همچنین معاون قوه قضاییه تماشاگر ویژه دیدار فینال بین ایران و آمریکا بود.

فدراسیون کشتی با از چیچی اوغلو داور المپیکی ترکیه و مدرس اتحادیه جهانی کشتی با اهدای هدیه ای تجلیل بعمل آورد.

در زمان معرفی ملی پوشان کشتی آزاد ایران و آمریکا، تماشاگران مشتاق به شدت آزادکاران ایران را تشویق کردند و از سوی ریچ بندر مدیر اجرایی فدراسیون کشتی هدیه ای به علی بیات سرپرست تیم ملی اهدا شد.

حسن یزدانی بعد از شکست با ضربه فنی برابر دیوید تایلور آمریکایی لحظاتی روی تشک دراز کشید که امیر توکلیان مربی تیم ملی او را بلند کرد و به کنار تشک راهنمایی کرد و تیلور نیز بعد از شکست قهرمان المپیک فریادی شادی بلندی را در سالن سرداد.

کمیل قاسمی آزاد کار وزن 125 کیلوگرم ایران بعد از کسب پنجمین پیروزی ایران با پرچم ایران دور افتخار زد.

در مراسم اهدا جوایز همچون دو روز گذشته حضور افراد نامسئول در اطراف تشک تصاویر نازیبایی را رقم زد./باشگاه خبرنگاران جوان- ایسنا و ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.