ion

افشای پرونده اخاذی عجیب از 11 دانش آموز

حوادث /
شناسه خبر: 190074

دانش آموزان منطقه عباس آباد در مرکز تهران در تماس با پلیس از یک ماجرای اخاذی پرده برداشتند. این دانش آموزان فاش کردند که از سوی سه فرد خلافکار قریب یک ماه است هدف اخاذی قرار گرفته و مبالغ هنگفتی از دست داده اند

ایران آنلاین /سرهنگ قاسم پور، رئیس کلانتری ۱۰۴ عباس آباد، در این خصوص گفت: ماموران گشت انتظامی این کلانتری در حال گشت زنی در میدان نیلوفر، بودند که ۱۱ کودک به آن ها مراجعه و بیان کردند که سه نفر به مدت سی روز است از آن ها مبالغی پول اخاذی و سرقت کرده و سریعا از محل متواری شدند.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به اینکه امکان داشت هنوز متهمان در محل حضور داشته باشند و با توجه به حساسیت موضوع ماموران به دست آوردن مشخصات چهره متهمان بررسی های خود را آغاز کرده و در این زمینه از سایر گشت های انتظامی مستقر در محل نیز کمک گرفتند.

وی افزود: این اقدامات و بررسی های ادامه داشت تا اینکه هر سه متهم در خیابان عشقیار، مشاهده و تحت تعقیب قرار گرفتند.

قاسم پور اذعان کرد: در نهایت پس از یک تعقیب و گریز نه چندان طولانی سه متهم را که لباس های یکی از ارگان های دولتی را به تن داشتند بازداشت و به همراه پول های مسروقه به کلانتری منتقل کردند.

رئیس کلانتری ۱۰۴ عباس آباد افزود: والدین کودکان که مورد سرقت و اخاذی قرار گرفته بودند به کلانتری دعوت و از متهمان شکایت کردند و اظهار داشتند به مدت یک ماه است که هر روز این سه متهم از فرزندانشان اخاذی و سرقت می کنند.

وی گفت: متهمان نیز در بازجویی های انجام شده به جعل عنوان و معرفی خود به عنوان کارمندان دولتی اعتراف و اقرار کردند که طی این مدت هر بار از تعدادی بچه مدرسه ای اقدام به اخاذی و سرقت می کنند.

قاسم پور با بیان اینکه هرسه متهم پس از تکمیل پرونده به دادسرا منتقل شدند، در این خصوص به شهروندان توصیه کرد: والدین آگاه باشند که آموزش های لازم را در این خصوص به کودکانشان بیاموزند تا در صورت برخورد با موارد مشابه مراتب را سریعا به پلیس گزارش دهند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.