سیل بوشهر قربانی گرفت/ سیل در هفت شهرستان

1395/11/29 |
11:33 |
شناسه خبر: 189909
  سیل بوشهر قربانی گرفت

بارش‌های شدید و سیل‌آسا باعث وقوع سیل در هفت شهرستان از 10 شهرستان استان بوشهر شده است.

ایران آنلاین / مرکز بوشهر، بارش‌هایی که از شنبه آغاز شده وبه طور مداوم در برخی نقاط ادامه داشت چهارشنبه با ورود موج جدید، بیشتر شد و در بسیاری از نقاط شرقی و جنوبی استان بوشهر سیل به راه انداخت.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر صبح امروز   گفت: بر اثر بارش‌های مداوم باران و بارش شدیدی که دیشب داشتیم، وضعیت در شهرستان‌های تنگستان، دشتستان، دشتی، جم، دیر، کنگان و عسلویه بحرانی است. همه این شهرستان‌ها باسیل و آبگرفتگی رو به رو هستند.

قاسم قائدی افزود: سدها و بندها سرریز کرده‌اند، آب روی پل شهر کلمه، بخش‌های بوشکان و ارم ، روستای درودگاه و کلل را گرفته و رفت و آمد در این مناطق به سختی در این مناطق امکان پذیر است.

وی با اشاره به بسته بودن جاده جم- سیراف به علت ریزش کوه، ادامه داد: جاده برخی روستاهای شهرستان تنگستان هم بسته و برقشان قطع است.

قائدی گفت: از رانندگان خودروهای سنگین خواسته شده در مسیرهایی که سیل راه افتاده تردد نکنند.

وی تصریح کرد: ارتباط تلفنی شهرستان‌های جنوبی استان جم، دیر، عسلویه و کنگان از دیشب قطع است و علت قطعی آن قطع فیبرنوری در جاده جم است که این خط زیرپل قرار دارد و آنجا را آب کاملا گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به این که سیل یک قربانی گرفته است، بیان کرد: زنی در روستای شاه پسرمرد شهرستان دشتستان دیشب زمانی که به آغل گوسفندانش رفته سقف گلی آغل روی سرش ریخته و فوت کرده است.

قائدی افزود: ما از مردم مناطق مختلف مانند روستاهای حاشیه رودخانه مند در دشتی که اکنون آبش بسیار بالاست و روستای کلل در دشتستان خواسته‌ایم نزدیک رودخانه نروند.

وی با بیان خسارت‌های فراوان سیل به بخش‌های مختلف به ویژه کشاورزی، گفت: بسیاری از محصولات کشاورزان زیر آب است و آنها خسارات زیادی دیده‌اند.

قائدی از افزایش بارش‌ها از پیش از ظهر امروز در نقاط جنوبی استان هم خبر داد و تصریح کرد: از شنبه تا کنون بیش از 370 میلیمتر باران در شهرستان جم باریده و در دیگر شهرستان‌های جنوبی نیز اوضاع تقریبا به همین شکل است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر بیان کرد: مسوولان امدادی در حال خدمت رسانی هستند و مشکلی در این زمینه نداریم./ صدا وسیما

نظرات | 0 نظر
captcha