سیل و سیلاب کدام شهر و مناطق را فرا گرفته است

1395/11/29 |
02:44 |
شناسه خبر: 189863
  سیل و سیلاب کدام شهر و مناطق را فرا گرفته است

بارش های بی وقفه و سنگین در نقاط مختلف ایران باعث شده بستر خشکیده رودخانه ها بعد از چند سال خشکسالی ناگهان لبریز آب شود و در شماری از شهرها و مناطق ایران سیلاب و سیل به راه بیفتد

ایران آنلاین /طبق گزارشی که امروز رئیس سازمان امداد و نجات کشور ارائه کرده است: تعداد ۲۱۱ شهر و روستا در سراسر کشور دچار آبگرفتگی شده است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که مدیران ستاد بحران در دو استان فارس و بوشهر به دلیل حجم بالای بارش ها دستور آماده باش به دستگاه ها و نیروهای امدادی صادر کرده اند بویژه در شهرهای دشتی و دیر از مردم و روستائیان ساکن اطراف سد مند خواسته شده به دلیل خطر طغیان رودخانه آماده پناه گرفتن در مناطق امن و مرتفع را داشته باشند

پیش از این مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات کشور گفته بود که  در حال حاضر ۱۱ استان کشور و ۲۱۱ شهر و روستا درگیر باران و مشکلات ناشی از آن هستند.

 وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات امدادی بهره مند شدند، افزود: هزار و ۵۰۰ نفر نیز اسکان اضطراری یافتند.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور با اشاره به اینکه به کمک امدادگران هلال احمر ۱۱ نفر از مرگ حتمی هموطنان نجات پیدا کردند، عنوان کرد: همچنین تعداد ۶۶ خودرو نیز از مسیر سیلاب رهایی یافتند.

 وی با اشاره به تخلیه شدن ۵۱۰ واحد مسکونی نیز گفت: ۲۶۱ تیم امدادی شب گذشته در حال خدمات رسانی به هموطنان درسراسر کشور بودند.

سلیمی با اشاره به توزیع ۹۲۰ تخته چادر در میان سیل زدگان، بیان کرد: ۲ هزار و ۱۰۰ تخته پتو، ۱۹ تن نایلون و مواد غذایی شامل کنسروجات، خرما و غیره در میان مردم سیل زده توزیع شده است

نظرات | 0 نظر
captcha