ion

فرماندار شهرستان دشتی بوشهر : کشاورزان و عشایر مراقب طغیان رودخانه باشند

دستور آماده باش به ساکنان اطراف سد مند

حوادث /
شناسه خبر: 189859

در پی بارندگی های شدید و جاری شدن سیل در استان بوشهر بویژه شهرستان دشتی، فرماندار این شهر از مردم محلی و روستائیان ساکن اطراف رودخانه و سد مند خواست تا برای مقابله با وضعیت طغیان روخانه آمادگی لازم را داشته باشند

ایران آنلاین /  غلامرضا مهر جو شامگاه روز پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: حجم عظیم بارندگی در حوزه آبریز رود مند در استان فارس سبب شده دریچه های سدهای تعبیه شده بر روی این رودخانه در بالا دست رودخانه مند باز و حجم بی سابقه ای آب بر بستر این رودخانه سرازیر شود.
وی به ساکنان روستاهای حاشیه مند در بخش شنبه و طسوج و بخش کاکی هشدار داد که امشب و فردا صبح آماده باشند تا در صورت طغیان بیشتر آب روستاهای خود را تخلیه کنند.
وی افزود: تا عصر امروز 128 میلیمتر باران در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی و در شهر شنبه 165 میلیمتر باران باریده است.
فرماندار دشتی اضافه کرد: کشاورزان ، دامداران وعشایر مستقر درحاشیه رودخانه مند به جاهای امن بروند و مردم از تجمع در حاشیه آبراهها ، پل و آبنماها خودداری کنند.
وی افزود: در زمان حاضر بدلیل بالا آمدن اب بر روی پل آب نمای روستای کردلان راه این روستا به سمت شنبه قطع شده است و ساکنان این روستا می توانند از راه فرعی و خاکی از مسیر باغان آمد و شد کنند.
مهرجو تصریح کرد: در زمان حاضر تمام اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان دشتی در آماده باش کامل برای امداد رسانی و کمک به تخلیه روستاها در مسیر رودخانه مند دارند.
وی گفت: درزمان حاضر روستاهای ناصری، دهداری، امام آباد، درویشی، دهداری وچند روستای بخش کاکی بیشتر در معرض خطر سیل رودخانه مند هستند .
فرماندار دشتی ادامه داد: خوشبختانه بارندگی چند روز گذشته سبب شد تمام سدها و بندهای خاکی وآبخیز داری شهرستان دشتی از جمله سد های سنا، لاور شرقی، چاهگاه، دشت پلنگ، کاکی و بخش شنبه و طسوج برای اولین بار پر آب شود که تاثیر بسیار خوبی برای تامین آب کشاورزی و تغدیه مصنوعی شهرستان خواهد داشت.
شهرستان دشتی با 80 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.