ion

تفاوت «کیمیا» یا «کیمیا»ی متفاوت؟!

ورزشی /
شناسه خبر: 167161

کیمیا علیزاده پیش از المپیک در نظر داشت تا کارهای خیرخواهانه انجام دهد و از همان زمان گام در این مسیر گذاشت. او پس از درخشش در المپیک ریو در مدرسه کودکان بی‌سرپرست حضور یافت و در آنجا هزینه ادامه تحصیل این کودکان را پرداخت کرد.

ایران آنلاین /کارهای بانوی تکواندوی ایران به اینجا ختم نشد و در شرایطی که ابوالفضل آرمیده، کشتی‌گیر نوجوان کشورمان نیز با مشکلاتی روبه‌رو شد، به سراغ او رفت و به این کشتی‌گیر نوجوان نیز کمک کرد و هزینه‌های درمان وی را متقبل شد و تا به اینجا در این امور خیریه حضور پررنگی داشت. کیمیا سن و سال کمی دارد و هم اکنون که پاداش‌های خود را دریافت کرده، قصد دارد به امور خیریه خود ادامه دهد. علیزاده اخلاق بسیار خوب و متفاوتی دارد. او همیشه و در همه جا به همنوع خود کمک می‌کند، البته نه‌تنها با حضورش در مراکز مختلف، او به بچه‌های تکواندو نیز کمک فکری می‌دهد و به بچه‌هایی که تازه وارد این ورزش شده‌اند، انرژی مثبت می‌دهد. او با حضور در خانه ایتام و بی‌سرپرستان، کمک‌هایی داشته و سعی می‌کند در مراکزی حضور یابد که حضورش مثمر باشد. در این سال‌ها در کنارش بودم و کاملاً از روحیات این ورزشکار خوب کشورمان باخبرم و کسانی که به کیمیا نزدیک هستند، روحیات او را می‌شناسند. کیمیا نه تنها بعد از المپیک ریو بلکه قبل از المپیک و در باشگاه هر کمکی که از دستش برمی‌آمد، از بچه‌ها دریغ نمی‌کرد و قطعاً او روحیه متفاوت‌تری نسبت به سایر نفرات دارد و همین موضوع موجب می‌شود تا پیشرفت کند. قطعاً او به انجام کارهای خیریه ادامه خواهد داد و برنامه‌هایی نیز برای ادامه این امور دارد. کیمیا برای درمان مصدومیتش به فیزیوتراپی مراجعه می‌کند و تمام انگیزه‌اش حضور موفق در مسابقات جهانی است، برنامه‌های آینده کیمیا حضور موفق‌تر در مسابقات جهانی و المپیک است. کیمیا از سن 7 سالگی با من کار کرده و من تا آنجایی که به یاد دارم، او بیشتر از همه تلاش کرده و به خاطر همین تلاش‌ها، بیشتر از همه توجه من را جلب می‌کرد. او انگیزه زیادی دارد و علاوه بر این دل پاکی دارد و همیشه برای رسیدن به اهداف خود تلاش کرده به این دلیل می‌توان گفت که او نسبت به بقیه متفاوت‌تر است و فکر می‌کنم تلاشش در حال به ثمر نشستن است. بازگشت کیمیا پس از عمل باعث خیر بود، او هر روز در حال بهتر شدن است، کارهای فیزیوتراپی و تمرینات بدنی کیمیا علیزاده برای بازگشت به میادین در حال انجام است و این امید وجود دارد که علیزاده در مسابقات جهانی حضور یابد و بتواند در آنجا بدرخشد.
دختران مستعد زیادی در تکواندو وجود دارند اما برای رسیدن به وضعیت ایده‌آل باید شرایط برای آنها مهیا باشد البته برای رسیدن به این مهم، این بچه‌های مستعد نباید از مسیر خود منحرف شوند. هدایت بچه‌ها باید توسط مربی انجام گیرد و در این مسیر مربی نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت یک ورزشکار دارد. ورزشکار نه‌تنها از بعد فنی بلکه باید از بعد اخلاقی هم پرورش یابد و تربیت یک ورزشکار از نظر اخلاقی کار بسیار سختی محسوب می‌شود. ورزشکار باید خودش بخواهد تا پله‌های ترقی را طی کند. همانند کیمیا در تکواندوی ایران وجود دارد اما اینکه چه کسی با این بچه‌ها کار می‌کند و چه راهی را پیش رویشان می‌گذارد، اهمیت زیادی دارد. انگیزه و پشتکار در ورزش یکی از اصلی‌ترین موضوعات محسوب می‌شود، موضوعی که باید در ورزشکار وجود داشته باشد تا بتواند در آینده به وضعیت مطلوب برسد. همانند کیمیا وجود دارد اما اینکه بتوانند این روحیه را حفظ کنند، کمی سخت است. کسب مدال برنز المپیک پایان آرزوهای کیمیا نیست در حالی که ما ورزشکارانی داشتیم که با کسب مدال‌های کم ارزش‌تر ورزش را رها کردند و به همان مدال قانع شدند که این روحیه نباید در میان ورزشکاران ما وجود داشته باشد.
وظیفه ما این است تا با روحیه دادن به امثال کیمیا، مانع دلسرد شدن آنها شویم و کاری کنیم به راهشان ادامه دهند. کیمیا علیزاده در مسابقات جهانی دچار مصدومیت شد و باوجود این مصدومیت به کارش ادامه داد و ما برای آماده کردن کیمیا جهت حضور در مسابقات المپیک ریو خیلی سخت کار کردیم، روزهای سختی را پشت سر گذاشتم چرا که همه نگاه‌ها برای کسب افتخار به کیمیا علیزاده بود در حالی که مصدومیت او بسیار شدید بود و این کارمان را بسیار سخت می‌کرد.
ما بهتر از کیمیا را در آن مقطع زمانی نداشتیم و خود کیمیا نیز اصرار داشت با وجود مصدومیت به المپیک برود بنابراین برای بهبودی مصدومیت کیمیا مجبور بودیم تمرینات ویژه‌ای برای او در نظر بگیریم اما به هر حال او رسید و توانست در المپیک افتخارآفرین باشد. کیمیا انگیزه زیادی برای حضور در المپیک داشت و همین انگیزه زیاد او موجب شد تا من هم انگیزه بگیرم.
در اولین بازی با نماینده کرواسی کیمیا خیلی مقتدرانه و خیلی خوب بازی را آغاز کرد، او در راند یک و دو عملکرد خوبی داشت اما جو المپیک در راند سوم روی کیمیا اثر گذاشت، در راند سوم تماشاگران شروع به تشویق و آواز خواندن کردند که این جو کیمیا را کاملاً به هم ریخت و روحیه خود را از دست داد، جو المپیک در بازی‌های اول روی کیمیا تأثیر گذاشت و شاید این موضوع باعث شد تا او نتواند به خوشرنگ‌ترین مدال دست یابد.
تمام روحیات یک ورزشکار یا انسان خوب در درون این جوان
 18 ساله وجود دارد و این موضوع موجب شده تا او هم در بعد اخلاقی و هم در بعد قهرمانی متفاوت‌تر از سایر ورزشکاران باشد./روزنامه ایران

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.