ion

از درگیری لفظی با خبرنگاران تا حمله به سازمانهای اطلاعاتی و دموکراتها

اولین نشست خبری ترامپ بر سر پرونده دخالت روسیه به جنجال کشیده شد

بین الملل /
شناسه خبر: 167077

اولین مصاحبه خبری دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا در آستانه ورود به کاخ سفید با اتفاقات و حاشیه های بسیار همراه شد او مانند گذشته این بار هم رودروی رسانه ها قرار گرفت و بر سر دو موضوع حاد یعنی مداخله روسها در انتخابات و مسائل اخلاقی با خبرنگاران دهن به دهن شد ترامپ سخنان خود را با انتقاد از سازمان های اطلاعاتی و برخی رسانه های آمریکا آغاز کرد

ایران آنلاین /مهمترین بخش های نشست خبری ترامپ به این شرح است:

- ما از کامپیوترهای خود دفاع خواهیم کرد. کامپیوترهای حزب دموکرات سیستم دفاعی مناسبی نداشتند

- اگر پوتین ترامپ را دوست دارد باید به عنوان مزیت شناخته شود.

- امیدوارم بتوانم رابطه خوبی با پوتین داشته باشم

- روسیه عامل حملات سایبری هنگام انتخابات امریکاست

-  من در خارج از کشور همیشه زیر نورافکن هستم ولی مواظبم

-  همه جا دوربین وجود دارد نه فقط در روسیه در همه جا وجود دارد

- اگر هکرها در باره من چیزی داشتند ،سرنوشتم مانند هیلاری میشد و بی آبرو میشدم

(درباره گزارش فساد اخلاقی مرتبط با روسیه) فکر می‌کنم هک کار روسیه بوده، اما کشورهای دیگر هم ما را هک کرده‌اند. خیلی کشورهای دیگر. مثلا چینی‌ها. موارد پرشماری از هک وجود دارد.


دولت اوباما داعش را ایجاد کرد و من معتقدم با کمک روسیه میتوانیم بر داعش چیره شویم
- ما متوجه شدیم که هیلاری کلینتون سوالات مناظره را از قبل در اختیار داشت در حالی‌که اگر من چنین کاری کرده بودم به سرعت از من می‌خواستند که صحنه انتخاب را ترک کنم.
- ترامپ: ‎این باعث خجالت و شرمساری است که بگوییم روسیه در انتخابات دخالت کرده است. این اخبار دروغ از سوی دشمنان ما و افراد بیمار منتشر می‌شوند.

- ترامپ در واکنش به این خبر که روسیه از او اطلاعات "افتضاح آمیز" دارد:  من سال ها قبل برای برگزاری مسابقه "ملکه زیبایی" به روسیه رفت بودم و مراقب بودم که سوژه دست سرویس های خارجی ندهم و همراهانم نیز توصیه می کردم مراقب باشند.

- ترامپ در برابر اتهام سَر و سِر داشتن با روس ها: من با روس ها قراردادی ندارم. من ترامپ هستم و می توانم هم شرکت هایم را اداره کنم و هم آمریکا را اما نمی خواهم این دو کار را با هم انجام بدهم،  همان طور که اخیراً  یک پیشنهاد تجاری دو میلیارد دلاری در دبی به من پیشنهاد شد که قبول نکردم .

من به دولت مکزیک احترام می‌گذارم، مردم این کشور را خیلی دوست دارم. اما مکزیک از ایالات متحده سوءاستفاده کرده. ما دیوار را خواهیم ساخت.
در حالی که تعداد زیادی از خبرنگاران پرسش‌های خود را نپرسیده و خواهان اجازه برای صحبت بودند، ترامپ به ناگاه خداحافظی کرد و رفت.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.