ion

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی بعد از شکل گیری جمهوری اسلامی ایران نقش برجسته ای در کنار امام (ره) داشتند، گفت:تاریخ نوین ایران را بدون هاشمی نمی توان نوشت

ایران آنلاین / واعظی: تاریخ نوین ایران را بدون آیت الله هاشمی رفسنجانی نمی توان نوشت
تهران -ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که تاریخ نوین ایران را بدون هاشمی نمی توان نوشت گفت: امیدوارم قوای سه گانه تحت زعامت رهبر معظم انقلاب کشور را طوری بسازند که آیت‌الله هاشمی به دنبال ساخت آن بود.
‌محمود واعظی عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی که در مسجد امام علی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات برگزار شد، در جمع خبرنگاران، درخصوص شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: ایشان دارای شخصیت چند وجهی بود. به عنوان یک مبارز بسیار شجاع با رژیم شاه مبارزه کرد و در جمع کردن مبارزان در داخل و خارج کشور و ساماندهی آنها بسیار تاثیرگذار بود.
وی ادامه داد: آیت‌الله هاشمی بعد از شکل گیری جمهوری اسلامی ایران نقش برجسته ای در کنار امام (ره) داشتند. بسیار موقعیت شناس بود و در مواقعی که کشور نیاز به فکر نو و متحول داشت همیشه پیشقدم می شد.
واعظی حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را در مجلس، ریاست جمهوری‌، ریاست مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام حضوری هدایت گرایانه عنوان کرد و گفت: ایشان آثار خوبی از خود برای کشور بر جای گذاشته اند. تاریخ نوین ایران را بدون هاشمی نمی توان نوشت.
وزیر ارتباطات در ادامه به حضور مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی اشاره کرد و گفت: قدرشناسی مردم فهیم ایران قابل تقدیر است چرا که با این حضور خود در روز تشییع پیکر آیت‌الله در دانشگاه تهران و مرقد امام (ره) وداعی تاریخی با یار امام و رهبری و انقلاب داشتند.
وی ابراز امیدواری کرد که تجمع عظیم مردم و بدرقه بزرگشان از آیت‌الله هاشمی مایه وحدت کشور شود و قوای سه گانه تحت زعامت رهبر معظم انقلاب بتواند کشور را طوری بسازند که آیت‌الله هاشمی به دنبال ساخت ایران بود.

/ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.