ion

پرواز آرزوها در آسمان زندگی

اجتماعی /
شناسه خبر: 166862

شوق پرواز آرزوی زیبای دو کودکی بود که سالهاست با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کنند و در خیالشان خود را پرنده‌ای رها در آسمان آبی تصور می‌کردند.

ایران آنلاین /علیرضا و حسین وقتی با پوشیدن لباس خلبانی خود را بالاتر از ابرها و در فراز آسمان اهواز و هویزه دیدند باور کردند که خدا صدای آنها را شنیده و آرزویشان را برآورده کرده است.
صبح روز پنجشنبه اهالی هویزه که برای زیارت مزار شهدای این شهر آمده بودند با دیدن هلیکوپتر سازمان امداد و نجات که مشغول گلباران مزار شهدا بود متوجه دو پسر خردسالی شدند که با شوق فراوان برای آنها دست تکان می‌دادند. دو پسر6 و 11 ساله‌ای که درد را فراموش کرده بودند و با همه وجود می‌خندیدند.هدی رشیدی، مدیرعامل یک مؤسسه فرهنگی هنری که  تاکنون آرزوی بسیاری از کودکان مبتلا به سرطان در اهواز را برآورده کرده است این بار از آرزوی علیرضا و حسین برای ما گفت. مدتها بود که قصد داشتیم تا آرزوی 4 کودک مبتلا به سرطان را که آرزو داشتند خلبان شوند برآورده کنیم. هماهنگی برای برآورده کردن این آرزو و مجوزهای آن با مشکلات اداری همراه است اما این بار دستان مهربان سازمان امداد و نجات کشور به یاری ما آمدند و زمانی که موضوع را با دکتر سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات کشور مطرح کردیم ایشان دستور هماهنگی‌های لازم را صادر کردند و به این ترتیب روز پنجشنبه از میان این 4 کودک علیرضا و حسین که در شهرهای نزدیک اهواز بودند به محل پرواز هلیکوپتر سازمان امداد و نجات آمدند. آنها مدتهاست که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کنند اما در لحظاتی که لباس خلبانی به تن می‌کردند چشمهایشان از خوشحالی برق می‌زد. روز پنجشنبه مصادف با سالگرد شهادت علم الهدی بود و به این بهانه دو خلبان کوچک سوار بر هلیکوپتر امداد و نجات  مزار شهدای هویزه را گلباران کردند. آنها در کابین خلبان با روش‌های پرواز با هلیکوپتر آشنا شده و پس از آن مسیر طولانی اهواز تا هویزه را پرواز کردند. اوج هیجان زمانی بود که در آسمان شهر هویزه درهای هلیکوپتر باز شد و دو خلبان کوچک با ریختن گل بر مزار شهدای این شهر برای مردمی که عاشقانه آنها را تشویق می‌کردند دست تکان می‌دادند. حسین و علیرضا در آن لحظات درد و رنج بیماری‌شان را فراموش کرده بودند و به پرنده‌هایی که در اطراف هلیکوپتر پرواز می‌کردند خیره شده بودند. پس از یک ساعت پرواز زمانی که برای سوختگیری فرود آمدند به ما اطلاع دادند که آیت‌الله فرهانی عضو مجلس خبرگان که در فرودگاه حضور داشت می‌خواهد حسین و علیرضا را ببیند. ایشان پس از دیدار با بچه‌ها صلوات خاصه امام رضا (ع) را برای آنها قرائت کردند و از آنها خواستند تا با ایمان و استوار با بیماری‌شان مبارزه کنند.کاپیتان یاسر براری مهندس پرواز که در همه این لحظات کنار حسین و علیرضا حضور داشت با بیان اینکه این بهترین پروازی بود که تاکنون داشته است گفت: از کودکی عاشق پرواز بودم و آرزو داشتم خلبان شوم. وقتی این دو پسر بیمار لباس خلبانی به تن کرده و وارد هلیکوپتر شدند با همه وجود آنها را درک کردم. آرزوی کودکی من و آنها مشترک بود و همه سعی وتلاش من این بود که این پرواز برای آنها خاطره انگیز شود. این دو پسر با همه وجود می‌خندیدند و همه گل‌ها را در آسمان هویزه رها کردند. این پرواز روحیه بسیار خوبی به این بچه‌ها داد و امیدوارم این پرواز خاطره انگیز انگیزه‌ای باشد برای مبارزه با بیماری و شاهد روزی باشیم که آنها سرطان را شکست بدهند./روزنامه ایران

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.