اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره دهلی نو به سمانه نصری رسید

درخشش بازیگر زن ایرانی در جشنواره بزرگ دهلی نو

درخشش بازیگر زن ایرانی در جشنواره بزرگ دهلی نو

ساعاتی قبل منابع خبری از درخشش بازیگر زن ایرانی در جشنواره بزرگ دهلی خبر دادند. به گزارش ایران آنلاین سمانه نصری بازیگر سینما و فیلم سینمایی «بچه ای با جوراب قرمز» ساخته خداداد جلالی بهترین بازیگر زن در جشنواره دهلی نو را به دست آورد .

ایران آنلاین / سمانه نصری متولد تهران ودیپلم خود را در رشته حسابداری گرفته و مقطع کاردانی را با رشته عکاسی و فیلمبرداری و مقطع کارشناسی را در رشته کارگردانی سینما به پایان رسانید. در سن ۱۶ سالگی همراه پدر با توجه به علاقه در کلاسهای بازیگری ثبت نام کرد. پس از گذراندن دوره، برای تئاتر انتخاب ودر دو تئاتر (فرم) به کارگردانی هوشنگ هیهاوند به ایفای نقش پرداخت.

در سال ۸۲برای بازی در فیلم «سوگ سایه ها» برای بازی نقش اول به نام سایه تست داد و قبول شد به کارگردانی خداداد جلالی. در سال ۸۸ فیلم «شب بی ستاره» در سال ۹۰فیلم «ماشین عروس» در سال ۹۴فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» در نقش بهار ناز را بازی کرد.

مهمترین جوایز او عبارتند از:

  • مورد تحسین منتقدین از جشنواره کالیفرنیا(۲۰۱۶)برای بازی در فیلم (بچه‌ای با جوراب قرمز)
  • بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره بین‌المللی لومیساد هلسینکی فللاند برای بازی در فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز»
  • بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره بین‌المللی دهلی نو(۲۰۱۶)برای بازی در فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز»

 نصری دومین فرزند خانواده و دارای یک برادر و یک خواهر می‌باشد. خواهرش فرانه نصری در سمت "عکاس، دستیار کارگردان سینما "مشغول فعالیت می‌باشد. بهترین و بیشترین آموزه‌های خود رااز پدر و مادر خود دارد که درس زندگی را به او آموختند و همیشه همراهش بوده‌اند. در سال ۱۳۸۳ با خداد جلالی ازدواج وحاصل این ازدواج پسری به نام مانی می‌باشد.

حال این  بازیگر سینما و فیلم سینمایی «بچه ای با جوراب قرمز» ساخته خداداد جلالی که بهترین بازیگر زن در جشنواره دهلی نو را به دست آورد در خصوص علت همکاری با این پروژه گفت: همکاری من و آقای جلالی ده سال پیش آغاز شد اما این اولین کار سینمایی است که با وی انجام دادم و به جز فیلمنامه خوب، کارگردانی حرفه ای بود که سبب این همکاری شد.

وی افزود: البته نباید از جنبه انسانی فیلم سوای مرد و زن بودن گذشت مقوله ای که تفکر کارگردان است به اضافه اینکه فکر کردن به هدف اصلی در شرایط سخت نیز مزید بر علت شد تا موفقیت ها و همکاری ها شکل بگیرد.

وی درباره نقش خود در این اثر سینمایی بیان کرد: کاراکتر بهارناز آنقدر پیچیدگی و فراز و نشیب داشت که بازیگر بتواند با آن کلنجار برود و به سادگی دست یافتنی نبود و این به چشم داوران جشنواره آمد و جایزه را دریافت کردم.

نصری در خصوص جدیدترین فعالیت سینمایی خود خاطر نشان کرد: در مرحله پیش تولید فیلم سینمایی «زنی با ارابه چوبی» به کارگردانی خداداد جلالی هستیم.

 

 

 
 
 
نصری در فیلم سوگ سایه ها
 
 
 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.