اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

حمایت پنتاگون از داعش در برابر ترکیه

حمایت پنتاگون از داعش در برابر ترکیه

یک تحلیلگر امور دفاعی گفت آمریکا بطور غیرمستقیم در حال اعزام گروه تروریستی داعش به الباب برای جنگ علیه ارتش ترکیه است و بر لزوم نزدیکی آنکارا به دمشق برای مقابله با این مسئله تاکید کرد.

ایران آنلاین /«کرای کوربوز» یک تحلیلگر امور دفاعی در گفتگو با رسانه روسی اسپوتنیک گفت، در حالی که ارتش ترکیه سرگرم جنگیدن با داعش در شهر الباب در شمال سوریه است، نیروهای این گروه تروریستی با سازماندهی خودشان را از طریق مناطق تحت کنترل پنتاگون به این شهر می رسانند.

کرای کوربوز گفت شهر الباب دارای اهمیت استراتژیک برای امنیت شهرهای مرزی ترکیه و همچنین سازماندهی حملات و عملیات های بیشتر علیه داعش است.

این تحلیلگر پیشنهاد کرد تا ترکیه باید برای مقابله با این مسئله بر روی ارتش و نیروهای نزدیک به دولت سوریه حساب باز کند.

وی تاکید کرد این مسئله مورد رضایت امریکا نخواهد بود.

این تحلیلگر همچنین علت توقف عملیات موصل در عراق را با این مسئله مرتبط دانسته و گفت: آمریکا با سنگ اندازی در روند عملیات موصل قصد دادن فرصت به اعضای گروه تروریستی داعش برای حضور در سوریه را فراهم می کند.

کوربوز گفت: اعزام اعضای داعش از عراق به سوریه از طریق مناطق تحت کنترل آمریکا و ائتلاف به اصطلاح ضد داعش به رهبری آمریکا صورت می گیرد.

این تحلیلگر دفاعی ترک یکی از نتایج حمایت های آمریکا از داعش را پیچیده تر شدن نبرد در شهر الباب دانست که تبعات خونبار فراوانی برجای خواهد گذاشت.

گفتنی است، سیاست های غلط حزب حاکم ترکیه و همراهی با سیاست آمریکا و کشورهای غربی که هدفی جز ویرانی و تجزیه منطقه ندارند و حتی با ریاکاری تجزیه سوریه را نیز دنبال می کنند، تبعات سنگین و درد و رنج فراوانی را برای ملت سوریه و خود مردم ترکیه ایجاد کرده است./ایسنا

کپی