اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

نگاهی به دفتر کار مجازی در ایران

نگاهی به دفتر کار مجازی در ایران

‎ایران آنلاین / 
‎زمانی که ویلیام گیبسون نویسنده داستان‌های علمی- تخیلی نخستین بار واژه فضای سایبر را در  نورومنسر به  کار برد، دیدگاه بدبینانه‌ای نسبت به آینده داشت و همواره اثرات منفی دنیای مدرن را بر انسان و زندگی او گوشزد می‌کرد‌. چه بخواهیم و نخواهیم دنیای دیجیتال و فضای مجازیبه سرعت در حال گسترش است و دگرگونی‌های بسیاری را در زندگی ما ایجاد کرده است. هرچند ممکن است گاهی ویژگی‌های مخربی هم داشته باشد، اما انسان‌ها همیشه تلاش ‌کرده اند تا آن را به خدمت خود درآورند تا در دنیای ماشینی امروز بتوانند زندگی بهتری داشته باشند.
‎اینترنت به تنهایی باعث شده تا مرزهای جغرافیایی معنای خود را از دست بدهد و «ارتباط» میان افراد بسیار راحت‌تر از گذشته شکل بگیرد.
‎فضای سایبر یا به عبارت دیگر «فضای مجازی» به مجموعه‌هایی از مناسبات ارتباطی میان انسان‌ها گفته می‌شود که با وسایل مخابراتی انجام می‌شود. آنچه در این میان اهمیت دارد-همان‌طور کهاشاره شد- برداشته شدن مرزهای جغرافیایی است، سبب شده انسان‌ها در هر جای دنیا که باشند بتوانند به راحتی با ییگر انواع ارتباط مجازی را تجربه کنند. 
‎درست است که «ارتباط مجازی» به شیرینی ارتباطی واقعی نیست، اما مسئله این است که به هر حال به واسطه فضای مجازی بسیاری از ویژگی‌های آن به‌مثابه امری گره‌گشا ظاهر شده است. یکی از عرصه‌هایی که به‌سبب گسترش فضای مجازی تحولات مثبتی در آن رخ داده است حوزه کسب و کار و مشاغل مختلف است و ارتباط بین مشتری و صاحبان مشاغل را به کلی متحول کرده است. درواقع در شکل سنتی باید مکانی مثل مغازه، حجره و … وجود داشته باشد و مشتری در این ‌ها حضور پیدا کند تا در نهایت «کار» به پیش رود؛ اما امروزه به لطف تغییرات ارتباطاتی و گسترش روزافزون فضای مجازی و بهره‌گیری از مزیت‌های آن، جنس دیگری از مشاغل هم ایجاد شده است. «دفترکار مجازی» از جمله این خدمات جدید است که در دنیا با استقبال فراوانی روبرو شده و توانسته نیازهای بسیاری از افراد را با هزینه اندک و البته راحتی بیشتر برطرف کند. دفترکار مجازی به مجموعه‌هایی گفته می‌شود که لزوماً در یکمحیط دور هم جمع نمی‌شوند، بلکه در نقاط مختلف مستقر هستند و به وسیله ابزارهای ارتباطی نظیر ایمیل و کامپیوتر به یکدیگر متصل می‌شوند. این دفاتر صرفاً برای سازمان‌های بزرگ مفید نخواهد بود و برای هر کسی که وارد بازار کار شده است امتیازهایی دارد. منطق این نوع خدمات به این صورت است که شما به عنوان مدیر و یا کارمند نیازی به حاضر بودن در نقطه‌ای خاص برای انجام امور اداری و کاری خود ندارید و با توجه به پیشرفت‌های فناوری اطلاعات، در هر جای دنیا که باشید، قادر به دسترسی به تمامی عناصر پیش‌برنده  کار  هستید و می‌توانید وقت و هزینه صرفه‌جویی شده را در تولید محصول یا ارائه بهتر سرویس و خدمات خود استفاده کنید. 
‎دفتر شما یکی از ‌مجموعه‌های پیشگام در این حوزه است که طی دو سال گذشته خدمات گوناگونی را برای مشتریان ارائه کرده است و علاوه بر این خدمات، تلاش می‌ کند تا فرهنگ دفتر مجازی را هم در کشورارتقاء دهد.
‎ تصور کنید با پرداخت هزینه اندک ماهیانه، می‌توانید به خط تلفن و منشی اختصاصی، صندوق مرسولات، صندوق صوتی، مکانی برای برگزاری جلسات، سانترال حرفه‌ای و … مجهز و از مزایای آن بهره‌مند شوید. این دفتر با توجه به نیازهای مشتری بسته‌های متنوعی با قیمت‌های مختلف ارائه می کند‌. به زبان ساده‌تر، بستری را برایتان فراهم می‌‌کند تا بتوانید بدون نیاز به پرداختن هزینه‌های سنگین اجاره و یا خرید دفتر  و همچنین سایر هزینه‌ها مثل برق، آب، گاز، بیمه و … نیازهای خود را برطرف کنید و درضمن وجهه حرفه‌ای‌تان را بالا ببرید.
‎دفتر  مجازی با دیجیتالیزه کردن روند‌های مختلف اداری و دفتری باعث می‌شود تا کارهای سازمانی و اداری با راحتی و شتاب بسیار بیشتری در مقایسه با شکل سنتی آن انجام شود. 
‎نیاز به داشتن منشی برای ‌ها و صاحبان مشاغل بر ی پوشیده نیست. یکی از مهمترین خدماتی دفتر شما برای مشتریان ارائه خدمات گوناگون مرتبط با منشی است. این دفتر با به خدمت گرفتن تیمی از اپراتورهای حرفه‌ای در محیطی مجهز به سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته کامپیوتری و مخابراتی، قادر به جایگزین کردن سیستم سنتی پاسخگویی تلفن و رتق و فتق امور دفتری به وسیله منشی است. 
 
‎جالب است بدانید نتایج نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد درصد قابل توجهی از افرادی که نه مدیر بوده‌اند و نه دفتر کار و سازمانی داشته‌اند، تمایل داشته‌اند تا از این خدمات دفترهای مجازی بهره‌مند شوند. این مساله نشان می‌دهد که امروزه خدمات دفتر مجازی، تا چه اندازه می‌تواند برای افراد مختلف مزیت تلقی و در فضای فعلی کسب و کار مفید واقع شود و باری از دوش بسیاری از  صاحبان مشاغل و طیف متنوعی از افراد بردارد.
 
کپی