اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
به خاطر تلفن 4 میلیارد تومانی در ژاپن رخ داد

جنایت «یاکوزا»های ایرانی

جنایت «یاکوزا»های ایرانی

آخرین عضو فراری یک باند از قاچاقچیان معروف به «یاکوزا» که پس از درگیری مرگبار به خاطر تلفن همراه چهار میلیارد تومانی از ژاپن به ایران گریخته بود با ردیابی‌های مأموران پلیس کشور دستگیر شد.

ایران آنلاین / این دو باند قاچاق که بیشتر اعضایشان از مهاجران جوان ایرانی بودند بر سر محدوده فعالیت در جلب مشتریان موادمخدر با هم رقابت داشتند که اغلب منجر به درگیری خونینی بین آنان می‌شد تا اینکه اعضای دو باند رقیب بر سر تصاحب یک خط تلفن 4 میلیارد تومانی در آخرین نبرد با قداره و شمشیر  به جان هم افتادند که در این میان یکی از آنان کشته شد.

قربانی یک جوان ایرانی به نام میلاد بود که در جریان نزاع بشدت زخمی شد و پس از انتقال به بیمارستان جان سپرد. این نزاع خونین چنان مهم بود که چند شبکه تلویزیونی و رسانه‌های ژاپنی به پخش صحنه‌هایی از جدال مسلحانه دو رقیب پرداختند.این در حالی بود که در جریان تحقیقات روشن شد قربانی ماجرا به همراه تعدادی از اتباع سایر کشورها و همچنین دو تن از اتباع ایرانی در زمینه خرید و فروش موادمخدر فعالیت داشته و در همین خصوص با گروه دیگری از قاچاقچیان اختلاف و مشاجره داشت.
همزمان با انتقال جسد مقتول به تهران و پس از اعلام گزارش پلیس ژاپن به وزارت امورخارجه و پلیس بین‌الملل رسیدگی به این پرونده در ایران نیز آغاز شد.
در ادامه پیگیری این واقعه خونین از سوی مأموران پلیس در کشور ژاپن، چهار عامل جنایت که مهاجران ایرانی به نام‌های «رسول» (31 ساله)، «حسین» (30 ساله)، «مجید» (32 ساله) و «وحید» (31 ساله) بودند شناسایی و تحت تعقیب قضایی – پلیسی قرار گرفتند تا اینکه دو نفر از آنان به نام‌های «وحید» و «مجید» توسط پلیس کشور ژاپن دستگیر شدند؛ در ادامه اقدام‌های پلیسی برای دستگیری دو متهم فراری، از سوی پلیس ژاپن به پلیس بین‌الملل خبر داده شد دو متهم دیگر پرونده به نام‌های «رسول» و «حسین» چند ساعت بعد از ارتکاب جنایت، از کشور ژاپن خارج شده‌اند که رسول به ایران و حسین به ایتالیا گریخته است.
با توجه به فرار حسین به کشور ایتالیا، هماهنگی‌های لازم از طریق پلیس بین‌الملل انجام شد تا اینکه او را در ایتالیا دستگیر کردند. آخرین متهم پرونده به نام «رسول‌» نیز که پس از ورود غیرقانونی به ایران، زندگی مخفیانه‌ای را آغاز کرده بود سرانجام در مخفیگاهش در شهرستان تنکابن شناسایی شد و روز پنجشنبه هفتم مرداد ماه 95 دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال یافت.
ماجرای تلفن 4 میلیارد تومانی
رسول پس از انتقال به اداره دهم ویژه قتل به مشارکت در قتل میلاد اعتراف کرد و گفت: «من حدود 11 سال در ژاپن در زمینه خرید و فروش مواد مخدر فعالیت داشتم تا اینکه من و شرکایم برای گسترش فعالیت‌هایمان یک خط تلفن همراه از میلاد «مقتول» به مبلغ 4 میلیارد تومان خریدیم. چرا که تمامی خریداران مواد مخدر برای خرید مواد با این شماره تلفن تماس می‌گرفتند؛ مدتی از خرید این تلفن گرانبها گذشته بود که متوجه کم شدن تعداد تماس‌های گوشی (تعداد خریداران مواد مخدر) شدیم و با پیگیری موضوع مشخص شد مقتول با تعدادی از خریداران تماس گرفته و شماره جدیدش را به آنها داده است. به همین خاطر این خریداران دیگر برای خرید مواد با شماره موبایلی که خریده بودیم با من و شرکایم تماس نمی‌گرفتند. بنابراین چندین بار به میلاد اخطار کردیم که از این کار دست بردارد یا پول خط موبایل را پس بدهد اما او زیر بار نمی‌رفت.» رسول درباره روز درگیری مسلحانه‌شان نیز به کارآگاهان گفت: «به بهانه خرید مواد – از طریق تعدادی از خریداران با میلاد قرار ملاقات گذاشتیم و زمانی که سر قرار حاضر شد و ما را دید، به سرعت فرار کرد. ما هم با دو دستگاه خودروی سواری به تعقیبش پرداختیم؛ پس از ایجاد تصادف عمدی، ماشین میلاد را از جاده اصلی خارج کردیم و او مجبور به توقف در حاشیه خاکی جاده شد. قبل از آنکه میلاد پیاده شود، من و شرکایم (سه متهم دیگر پرونده) به طرف ماشین حمله‌ور شدیم که میلاد به سمت ما شمشیر و اسلحه کمری کشید؛ ما هم با شمشیر ضربه‌ای به دست میلاد زدیم که باعث شد اسلحه از دستش جدا شود؛ در نهایت طی یک درگیری، هر کدام از ما چهار نفر با ضربات متعدد شمشیر و چوب به سمت میلاد و همدستانش حمله‌ور شدیم و پس از قتل، هر چهار نفر متواری شدیم.»
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در این باره گفت: «در حال حاضر سه متهم پرونده در اختیار پلیس ژاپن قرار دارند که با توجه به تابعیت ایرانی متهمان، اقدام‌های قانونی برای تحویل گرفتن آنها در حال پیگیری است. چهارمین متهم پرونده نیز با قرار بازداشت قانونی و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.»/روزنامه ایران


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.