ion

بعد از طلاق به فکر بچه ها باشید

اجتماعی /
شناسه خبر: 12092

زمانی که فرزند خانواده می‌داند پدر یا مادرش زنده است آرزو دارد هر دو را در کنار هم داشته باشد و زمانی که این اتفاق نمی‌افتد در وی خلأهایی ایجاد می‌شود.

ایران آنلاین /ایجاد طلاق در خانواده می‌تواند منجر به فشار روحی فرزندان شود بنابراین احتمال اینکه فرزندان این خانواده‌ها برای جبران خلأهای خود به سمت اعتیاد و ناهنجاری‌های اجتماعی کشیده شوند زیاد است. پدر و مادر در این زمان باید همه تلاش خود را انجام دهد تا برای ادامه زندگی به توافق برسند. در این زمان والدین نباید بسرعت تصمیم بگیرند و طلاق را به عنوان آخرین راه حل خود ببینند. آنها می‌توانند برای ادامه زندگی مشترک خود با مشاوران صحبت کنند و با راهنمایی‌های مشاور راه حل‌هایی را جهت ادامه زندگی مشترک خود پیدا کنند. مت ‌آمفتامین یک ماده محرک غیرقانونی است که کاملاً به‌صورت مصنوعی تهیه می‌شود. این ماده در ایران با نام «شیشه» و گاهی با عناوینی مانند «کریستال»، «آیس»، یا «مواد صناعی» نامیده می‌شود. مصرف شیشه موجب برداشته شدن یا حذف مهارهای رفتاری فرد می‌شود به صورتی که فرد توانایی طبیعی کنترل رفتارهای اجتماعی را ندارد. بنابراین این فرد دیگر کنترل و نظارت درستی بر رفتارهای خود نمی‌تواند داشته باشد. افراد مصرف‌کننده شیشه ممکن است رفتارهای جنسی بی‌مهار داشته باشند. مراقبت بهداشت جنسی هم در چنین افرادی پایین می‌آید به طوری که این افراد دقتی هم در انتخاب شریک‌های جنسی نمی‌کنند. از این رو، خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی منتقله از راه‌های جنسی مانند ایدز و هپاتیت در معتادان به شیشه، بالا است و این مسأله می‌تواند سلامت اجتماع را هم به‌ خطر بیندازد.

  اگر معتاد هستید یا نگران سلامتی یک معتاد هستید، این کارها را بکنید: با تلفن 09628 (خط ملی اعتیاد) یا معاونت پیشگیری استان تهران با شماره 8877220  تماس بگیرید.
   به سایت www.behzisti.ir  مراجعه کنید.

روانپزشک و عضو مرکز تحقیقات اعتیاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

منبع :ایران بانو

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.